Publikováno: v sekci: Aktuality.

Výrobce antivirových programů Avast konečně představil poprvé své výsledky hospodaření od květnového vstupu na burzy v Londýně a také v Praze.

Vstup výrobce antivirových programů Avast nebyl zrovna moc poklidný. Akcie společnosti Avast v prvních dnech výrazně ztrácely na své hodnotě. K tomu výrazně přispěly i potíže největší společnosti z oboru s názvem Symantec, které významně zahýbaly vnímáním investorů tohoto celého sektoru. Tento pohled na akcie výrobce antivirových programů Avast se zlomil až v létě a cena akcií se poměrně rychle stabilizovala a následně dokonce i začala pomalu růst.

Výsledky společnosti Avast

I když hodnota Avastu na burze v současné době klesá, společnosti se daří. K 17 % zisku jí pomohla zejména poptávka domácností. Přestože akcie softwarové společnosti Avast po jejím květnovém vstupu na londýnskou burzu bohužel ztratily na hodnotě, ve výsledku se v letošním roce společnosti daří. Za první pololetí její čistý zisk meziročně vzrostl téměř o 17 % a společnost vydělala 130,2 milionu dolarů.

Budoucí strategie společnosti Avast

V budoucnu chce pokračovat ve strategii, kterou si stanovila při vstupu na burzu. Generální ředitel Vincent Steckler se vyjádřil, že vydáním cenných papírů chtěla společnost Avast získat jistotu dlouhodobého financování a následně zabránit riziku převzetí konkurencí. Společnost Avast oznámila růst tržeb, zisku i hotovosti za první polovinu tohoto roku. Hlavním tahounem tržeb jsou stále jednotlivci a v tom je firma Avast světovou jedničkou. Od ledna jí přibylo 300 000 platících zákazníků na celkových 11,7 milionu. Současně vzrostly i průměrné tržby na jednoho zákazníka. Nové fakturace zákazníkům naznačují, že daný trend bude pokračovat i nadále.

Avast nováčkem na trhu

Na burze je společnost Avast nováčkem. V očích investorů si snaží vybudovat speciální postavení. Ostatní antivirové firmy jsou menší a soustředěné spíše na růst. I z tohoto důvodu nevyplácejí dividendy. V menší míře se veřejně obchodují také velké, již zavedené společnosti. Ty pak menší dividendy vyplácejí. Bohužel ale příliš nedosahují růstu. Výrobce antivirových programů Avast začne příští rok vyplácet dividendu a společnost nadále roste. Pro investory je tedy zajímavá.

Sdílet