Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Průzkum provedený společností Grayscale Investments, ukázal, že každý čtvrtý americký investor, který byl tázaný vlastní Bitcoin. Také ukázal, že 55% investorů na trh vstoupilo
v posledních 12 měsících.

I přes současný pokles ceny byl pro kryptoměnu tento rok velmi úspěšný. V porovnání s prvním dnem roku 2021 zvýšil Bitcoin svou hodnotu o 70%. Během posledních měsíců vyjádřilo podporu mnoho osobností jako je Paul Tudor Jones, Orlando Bravo, Eric Adams, Barry Sternlicht, senátorka Cynthia Lummisová a další.

MicroStrategy je nejznámější firmou, která spolu s dalšími institucemi a společnostmi investovala do kryptoměn. Firma MicroStrategy totiž využívá každou příležitost, aby nakoupila BTC

V současnosti je 26% držitelů Bitcoinu obyvateli USA. A téměř 60% účastníků průzkumu uvedlo, že o kryptoinvestice mají zájem. To naznačuje že procento držitelů Bitcoinu se bude stále zvyšovat.

Pandemie COVID-19 a další problémy, by mohly být pro investory argumentem, pro alokování části svých fiat měn do Bitcoinu. Není tedy divu, že 55% lidí v USA, kteří drží BTC si k němu našli cestu až v posledních 12 měsících. Podobné procento lidí uvedlo, že tato digitální aktiva považuje spíše za nástroj pro ukládání hodnoty, než jako měnu.

Procento lidí ve věku 55 až 64 let, se zájmem o Bitcoin vzrostlo z 30% v roce 2020 na 46%
v roce 2021. To znamená, že už to není trend pouze pro mladé lidi. Procento nadšených investorek vzrostlo o 6% na 53%.

Zvýšená inflace, kterou vytvořily problémy způsobené hromadným tiskem amerických dolarů, mezi jinými kontroverzními kroky, které americká vláda přijala. V současnosti je míra inflace
v USA na 6,2%. Tak vysoká míra nebyla od 80. let. Kupní síla dolaru se v důsledku toho snížila a lidé hledají alternativy.

Bitcoin díky 21 milionům existujících coinů činí deflační aktivum. Proto by se mohl hodit do této role.

Jelikož Čína začátkem tohoto roku zakázala Bitcoin a altcoiny, měla americká krypto komunita strach, že se americké úřady rozhodnou stejně. Nedávno ale Federální rzervní systém a SEČ uvedly, že to není v plánu. To ve státech vyvolalo nadšení mezi investory.