Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

Bitcoin dnes realizoval výraznou ztrátu (1320 GMT) -7,50%. Za výprodejem stojí zejména absence obchodníků v Asii (japonsko, Čína a Jižní Korea prázdniny), nejednoznačná situace na čínském realitním trhu (krach čínské develeporské firmy Evergrande G, která je defaultu 300 mld USD), obecně zmatek na trzích před jednáním 11 centrálních bank – přitom hlavní roli hraje FED a možný počátek taperingu a ECB.

Bitcoin také silně zasáhlo nové vyšetřování Binance pro insider trading, manipulaci kurzy kryptoměn a dalších bodů obžaloby. Kryptoměna, jak se zdá, se aktuálně nechová anticyklicky, jak se původně předpokládalo, ale jde spolu s akciovými trhy směrem dolů a naznačuje, že propad na globálních trzích může být hlubší a silnější než pouhá kosmetická korekce. Prezident USA Biden má aktuálně problémy s jeho plánem obnovy ve výši 4 bilionů dolarů, jeho plán na zavedení vyšších korporátních daní děs investory a nová pravidla pro nakládání s kryptoměnami (obchody nad 10tis USD musí být hlášeny) také nepřidávají nejstarší z kryptoměn.

Techniky leží podpora na úrovni 43 170, její decisivní prolomení směrem dolů pak může resultovat v pokles až na 32 338/28 960 USD.