Publikováno: v sekci: Aktuality.

Ještě donedávna to s akciemi sociální sítě Twitter nevypadalo zrovna růžově. I když po jeho vstupu na burzu v roce 2013 ceny akcií raketově rostly a přibývalo nadšených investorů, následoval strmý a dost nečekaný pád. Teď se Twitter opět sbírá – a spekuluje se o tom, jestli ho v blízké budoucnosti nepohltí některý z internetových gigantů.

I když se jednu dobu zvlášť v zahraničí těšil Twitter velké oblíbenosti a se svými zprávami omezenými na 140 znaků si získal i leckteré politiky, celebrity a další osobnosti, v konkurenci s Facebookem nakonec nemohl uspět. Počet jeho uživatelů stagnuje kolem 300 milionů, přitom Facebook získává každý měsíc desítky milionů nových uživatelů. Obě platformy jsou ale nesrovnatelné. A tak, když vedení Twitteru zjistilo, že s tímto gigantem nemůže držet krok a navíc mu začaly konkurovat i služby jako Snapchat, rozhodlo se jít jiným směrem. Ze sociální sítě přechází do pole zpráv. A živého videovysílání.

Sport ho zachrání

Twitter si dál zakládá na tom, že jeho uživatelé mohou v krátkosti a rychlosti psát své postřehy a myšlenky, glosovat události kolem sebe nebo upozorňovat na zajímavosti, které viděli či zažili. A jelikož komentovat se nejlépe dají videa, která aktuálně shlížíme, Twitter jde touto cestou. V dubnu získal exkluzivní práva na živé online vysílání deseti zápasů amerického fotbalu NFL. Vidět jsme tu mohli i streamované vysílání zápasů z Wimbledonu a Twitter nezanedbává ani politické debaty a události z USA,které také streamuje. A jeho fanoušci to vítají, tweetují – a akcie zase stoupají.

Twitter na prodej?

Když Twitter vstupoval na burzu, prodávaly se jeho akcie za 26 dolarů za kus. Během krátké doby se vyšvihly na 50 dolarů za akcii. A nedávno se prodávaly za pouhých 15 dolarů za kus. Teď se to ale zase obrací a ceny rostou, jen v posledních dnech si připsaly pětinu ceny. Twitter přitom neboduje jen nápadem s živým vysíláním. Spekuluje se, že by ho mohl pohltit některý z internetových gigantů – hovoří se o Apple, Googlu, Microsoftu i Verizonu. A ve hře je prý možná i Disney. Ať už to ale dopadne jakkoliv, zdá se, že Twitter je z nejhoršího venku a našel svou novou cestu.

Sdílet