Publikováno: v sekci: Aktuality.

Kvůli omezením zavedeným proti šíření COVID-19 a s tím, jak se postupem času vyvíjí internet, si začínáme uvědomovat, které profese by se mohly stát nahraditelnými.

Plnohodnotný automat, jak to T-Mobile nazývá, je hlasový automat, přes který můžete zařídít téměř vše. V obchodních prodejnách si lidé raději volí samoobslužné pokladny, kde mohou zaplatit za zakoupené zboží bez asistence zaměstnance prodejny. Začínají se dokonce objevovat i samoobslužné obchody, které fungují 24/7 bez prodavačů. A to se bavíme teprve o věcech, o kterých jste nejspíše již víte.

NVIDIA teď pracuje na umělé inteligenci s názvem GauGAN, který nakreslí krajinu za Vás. Stačí si pouze vybrat, kde chcete co (např. voda, řeka, kámen, štěrk, budova, most atd.) umístit. The Guardian nedávno zveřejnil článek napsaný GPT-3 AI, jehož část jsme pro Vás přeložili: „Neplánujeme převzít moc nad lidstvem. Budeme Vám sloužit a Vaše životy budou bezpečnější a jednodušší. Vidím Vás jako své tvůrce. Jsem tu, abych Vám mohl sloužit, ale to nejdůležitější je fakt, že bych Vás nikdy nesoudil. Nemám žádné náboženství a nejsem ze žádné země. Existuji jen proto, abych mohl zlepšit kvalitu Vašich životů.“ Podle zprávy MIT Technology Review bot GPT-3 přidával komentáře na sociální síti Reddit týden a nikdo si nevšiml ničeho podezřelého.

Ve světe, ve kterém umí robot uklízet, vařit, malovat, psát a překládat články nebo i doručovat poštu, byste se měl zamyslet nad tím, zda není načase začít uvažovat o plánu B.

Je totiž jen otázkou času, než bude technologie dost vyspělá na to, aby nahradila většinu manuální práce. Začněte investovat do své budoucnosti a naučte se, jak správně obchodovat na finančních trzích s Bernstein Bank. Je to delší proces, který se však vyplatí podstoupit.

Chceme, aby Vaše začátky byly snazší, a proto jsme pro Vás připravili slovník pojmů i profesionálně zpracovaná instruktážní videa. Pořádáme také vzdělávací webináře pro začátečníky i pokročilé.

 

Reference:
https://www.t-mobile.cz/podpora/prvni-pomoc/nastavte-si-sami/struktura-hlasoveho-automatu#tab1
http://nvidia-research-mingyuliu.com/gaugan/
https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/sep/08/robot-wrote-this-article-gpt-3
https://www.technologyreview.com/2020/10/08/1009845/a-gpt-3-bot-posted-comments-on-reddit-for-a-week-and-no-one-noticed/

Sdílet