Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

Bitcoin se dostal na vrchol a do tohoto týdne vstoupil se ztrátou téměř 15 % z historických maxim.

Začátek týdne pro investory s bitcoiny vypadá velmi dobře, maxima z předchozích 4 měsíců jsou zpět a překonány. Výjimkou je kuriózní anomálie na burze Bitstamp, zde došlo ke krátkému propadu ceny na 51 000 dolarů, zisky se ale přes víkend zachovaly. 

Za silou primární kryptoměny stojí ještě další faktor a to ten, co mohl v krátké době dále růst. Ostatním digitálním mincím se moc nedaří, to vede k předpovědím o tzv.sezóně bitcoinů. Po té by se měla objevit sezóna altocionů v roce 2022. Mělo by tak nastat především u Etherea, největšího altcoinu podle tržní kapitalizace. Ethereum je momentálně vůči Bitcoinu nejníže.

Jak ví každý sledující krypto Twitteru, i ty nejneočekávanější pohyby na BTC/USD mohou sentiment uspokojit jen na tak dlouho, než obchodníci začnou požadovat více. O růstu ceny Bitcoinu se často na sociální síti diskutuje, někteří tvrdí, že 200 000- 300 000 dolarů je naprogramováno, jiní tvrdí, že tento cyklus bude odlišný než dva předchozí.

Porovnání nám přináší jednotný výrok co se týče šancí BTC. Hlavní růst na vrchol teprve přijde. Například cenový propad pod 40 000 dolarů, který nastal v září, je opakováním událostí z roku 2013 a 2017.