Publikováno: v sekci: Aktuality.

Energetická společnost ČEZ odkoupila podíl polské firmy Euroklimat, která dodává klimatizace, topení a vzduchotechniku.

Energetická skupina ČEZ odkoupením získala podíl v polském dodavateli sanitární techniky v podobě společnosti Euroklimat ve výši 76 % s opcí na koupi podílu ve výši 100 %. Informoval o tom mluvčí společnosti ČEZ Roman Gazdík, ale cenu transakce ČEZ nezveřejnil.

Společnost Euroklimat

Společnost Euroklimat funguje na polském trhu už 20 let a zaměřuje se na velké průmyslové projekty. Poskytuje komplexní řešení pro instalaci technologických celků budov, počínající návrhem systému přes montáž a zahrnující i údržbu a servis instalovaných zařízení. V současné době zaměstnává 223 lidí v Gdaňsku, Poznani, Varšavě a Vratislavi. V minulém roce dosáhla společnost obratu ve výši téměř 1,5 miliardy korun.

Společnost Euroklimat má v současné době přední postavené na polském trhu s vytápěním, vzduchotechnikou, klimatizací a chlazením. Společnost bude po odkoupení podílu zařazena do struktury společnosti ČEZ, ale i nadále bude fungovat samostatně pod vlastní značkou. Společnost Euroklimat je předním poskytovatelem služeb v důležitém segmentu HVAC zahrnující vytápění, vzduchotechniku, klimatizaci a chlazení, který dosud nebyl v Polsku pokrytý. V ČR má společnost ČEZ v tomto segmentu nejvýznamnější pozici na trhu.

Energetická skupina ČEZ

Společnost ČEZ je největší českou energetickou firmou. Majoritním akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží téměř 70 % akcií. Čistý zisk společnosti ČEZ stoupl v prvním pololetí na více než 11 miliard korun. Současně byly zvýšeny také prodejní ceny elektřiny. V příštím roce se bude snažit získat povolení k dalšímu provozu Temelína.

Mluvčí společnosti Roman Gazdík také dodal, že energetická skupina ČEZ rozvíjí moderní energetické služby – ESCO nejen v ČR a na Slovensku, ale také v mnoha dalších sousedních státech. V ESCO spatřuje velké příležitosti. Celkově budou v příštích letech v sektoru ESCO zákazníci, včetně společností a měst díky ambiciózním ekologickým cílům Evropské komise podle něj investovat stovky miliard eur.

Sdílet