Publikováno: v sekci: Aktuality.

Skupina ČEZ zahájila prodej regionálních hotelů, které sloužily také zaměstnancům firmy.

Svých ubytovacích zařízení se zbavují i další společnosti. Podle realitních kanceláří se ale tento trend, kdy si společnosti drží v majetku hotely pro své pracovníky, tak úplně není u konce. Naopak některé společnosti mají o koupi hotelů a rekreačních chat zájem i v současné době. Hotelů na prodej ale v regionech přibývá a nejvíce je jich v současnosti na severu Čech. Bylo by dobré, aby je majitelé společností neprodávali kde komu a už vůbec ne zahraničním majitelům. Bohužel, tato národní hrdost, vnímání souvislostí a nebezpečí do budoucna je nám cizí. Společnost ČEZ letos prodal 2 hotely s tržbou za desítky milionů korun. Jeden z nich je Nástup v Krušných horách.

Prodej nemovitostí společnosti ČEZ

Energetická Skupina ČEZ se překvapivě rychle zbavuje svých posledních větších hotelů. Polostátní podnik letos prodal 2 rekreační objekty a další plánuje nabídnout svým zájemcům vzápětí. Hotel Nástup v Krušných horách a hotel Vydra na Šumavě prodané za několik desítek milionů korun, byl prodán nedávno, jak sdělil HN mluvčí Skupiny ČEZ Roman Gazdík. Lukrativnější čtyřhvězdičkový hotel Nástup v Loučné pod Klínovcem původně sloužil k rekreaci zaměstnanců společnosti Severočeské doly z koncernu ČEZ. Hotel v Krušných horách na hranici s Německem nyní vlastní společnost Jamauba Company, kterou ovládá pražský advokát Martin Žižka. Tříhvězdičkový hotel Vydra v obci Srní, který je v dosahu Národního parku Šumava nyní vlastní plzeňská stavební společnost Mene Industry. Oba hotely mají ve vybavení wellness a konferenční prostory.

Další nemovitosti na prodej

K prodeji bude i hotel nedaleko Orlické přehrady. ČEZ se chce soustředit na podnikání v energetice. Objekty pro rekreaci vlastněné Skupinou ČEZ nejsou již dlouhodobě využívány pro rekreaci zaměstnanců a byly určeny pro širokou veřejnosti. Penzion U Pstruha v Modravě na Šumavě prodala banka ČSOB v Praze registrované společnosti Traianus a provozuje ji Radovan Lyer. Škoda Auto si své rekreačních objekty drží. Naopak společnost Juta podnikatele a senátora Jiřího Hlavatého svým zaměstnancům poskytuje levné ubytování ve Špindlerově Mlýně v roubence, která nedávno prošla rekonstrukcí v konečné investici za 4 miliony korun. Některé společnosti tak rozšiřují nabídku benefitů pro své zaměstnance.

Reality pokvetou

Nabídka penzionů a hotelů na prodej se zvýšila o 10 %. Nemovitosti se nyní daří prodávat obecně lépe. Řada dosavadních majitelů menších hotelů v mnoha regionech, kteří začali podnikat po revoluci, nyní dosáhla důchodového věku a ubytovací zařízení mnohdy další generace nechce, tak je prodávají. Nejvíce penzionů v nabídce je postavených mezi 60. a 80. lety a kupují je drobní podnikatelé. Často chtějí ubytovací zařízení přestavět k jinému účelu, třeba ke stálému bydlení. Jiné společnosti hledají prostory pro pořádání akcí pro zaměstnance a jako benefit pro levnou dovolenou.

Sdílet