Publikováno: v sekci: Aktuality.

Velkým českým bankám klesly jejich cílové ceny, respektive jejich snížení provedli analytici banky Citigroup. Nové opatření se dotklo všech tuzemských bank, jejichž akcie jsou obchodované na pražské burze. A u Komerční banky zašli analytici ještě dále.

V poslední době sahali analytici různých institucí po snižování cen bank častěji než jindy. Hodně se to dotýkalo především Erste Bank, která se dočkala snížení své cílové ceny hned z několika stran a opakovaně, a to v posledních několika měsících. Teď došlo i na české banky, jejichž akcie jsou běžně k sehnání, ale pokles se opět nevyhnul ani Erste. U Monety Money Bank analytici Citigroup oznámili, že cílová cena akcií klesá na 78 korun. U již zmiňované Erste Group navrhli snížení cen na 27 eur. U těchto dvou ovšem analytici ponechali doporučení investorům na „buy“. Změnili ho naopak u Komerční banky, kde z „buy“ obrátili na „neutral“, přičemž cílová cena klesla z 1080 korun na 940 korun, což je velký skok.

Snížení i odjinud

Analytici Citigroup ale nejsou jediní, kdo sahá k těmto opatřením. Nedávno se například Komerční banka dočkala snížení cílových cen akcií od Morgan Stanley, a to na 887 korun za kus. Ozvali se i analytici známé Goldman Sachs, kteří před pár dny snížili cílovou cenu nejen Komerční bance, ale i Monetě Money Bank či Erste Bank. Prvním dvěma zmiňovaným přitom ponechali doporučení na „neutral“, zato u Erste Bank ho změnili z „neutral“ na „buy/neutral“. Přitom ještě o pár hodin dříve u Erste Bank doporučili dokonce „conviction buy“.

Zkrátka na poli bankovnictví je to teď jako na vodě a musíme ještě počkat, co na to řeknou další významní analytici a co to udělá s cenami akcií českých bankovních institucí, respektive jestli akcionáři zachovají chladnou hlavu.

Sdílet