Publikováno: v sekci: Aktuality.

Investoři již obyvatelům Salvadoru v okolí navrhované oblasti výstavby Bitcoin City nabízejí až pětinásobek částky, kterou zaplatili za své pozemky.

Kryptomilionáři se hrnou do El Salvadoru, jediného státu, který z bitcoinu učinil zákonné platidlo. I když Salvador  svým občanům umožňuje BTC používat ke každodenním nákupům, není to hlavním lákadlem pro rostoucí počet turistů na středoamerické území.

Kryptoturisté se snaží zvážit potenciál investování do Bitcoin City. Prezident Nayib Bukele oznámil plány na výstavbu města v listopadu loňského roku. Tehdy prohlásil, že země vydá dluhopisy BTC na financování rozvoje města, které bude sedět na úpatí stratovulkánu Conchagua.

Jeho plány pro město zahrnují čerpání geotermální energie ze stratovulkanické hory a její využití k těžbě BTC. Je pozoruhodné, že bitcoin bude měnou města a obyvatelé budou muset platit daně pouze za zboží a služby. Vláda sdílela ztvárnění města, které bude kruhovou městskou oblastí s centrálním náměstím ve tvaru B.

S takovými plány a sliby není divu, že zastánci kryptoměn přijíždějí do Salvadoru. Pokud by bylo postaveno, Bitcoin City by se kvalifikovalo jako dokonalá utopie pro příznivce kryptoměn, kteří jsou velcí ve vytváření jurisdikcí přátelských ke kryptoměnám s flexibilní regulací, malým vládním dohledem a minimálními daněmi.

Mezi nadšence do kryptoměn, kteří se chtějí podílet na rozvoji města, patří předseda Bitcoin Foundation Brock Pierce. Zástupci Bitcoin Foundation se údajně již setkali s významnými salvadorskými vůdci. 

Zatímco Bitcoin Foundation jedná se salvadorskou vládou, bohatí investoři z Evropy i Salvadoru již začali místním obyvatelům v oblastech kolem Conchaguy nabízet až pětinásobky ceny, které za své pozemky zaplatili.