Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

Před necelými třemi měsíci prošel blockchain Ethereum významným síťovým upgradem, který změnil způsob placení těžařů. Momentálně se hlavní vývojáři blockchainu pouštějí do další aktualizace- Altair na Beacon Chainu. Tento upgrade je naplánován již na zítřek, 27.října. 

Beacon Chain je nový testovací blockchain ETH 2.0, který pracuje na principu Proof-of-Stake místo Proof-of-Work. V budoucnu bude obsahovat i současný blockchain založený na Proof-of-Work. Před přepnutím Etherea na nový blockchain by měl být Altair jedinou aktualizací Beacon Chain. 

Upgrade Altair má vývojářům poskytnout způsob, jak vytvářet klienty k ověřování bloků a transakcí, které jsou méně těžkopádné a nemusí se pořád synchronizovat s celým blockchainem. Dále zvyšuje pokuty na konečnou úroveň. 

Na Beacon Chainu bude nezbytné udržovat své uzly online a aktuální s nejnovějším softwarem. Když tak neučiní, hrozí jim sankce. Při spuštění byly tyto sankce nižší, aby byly shovívavější vůči stakerům, ale teď už je načase začít brát část ETH těm, kteří svou práci při ověřování transakcí nevykonávají správně.