Publikováno: v sekci: Aktuality.

Společnost Home Credit dostala schválení od kotačního výboru a vstoupí na hongkongskou burzu.

Kotační výbor hongkongské burzy záměr skupiny Home Credit vydat v Hongkongu akcie minulý týden schválil. Souhlas s pokračováním příprav na vstup na burzu vyplývá z regulatorních informací publikovaných právě hongkongskou burzou. O tuto možnost požádala letos v červenci dceřiná firma Home Credit B.V. – HCBV, zaměřená na spotřebitelské úvěry, kterou společnost Home Credit plně vlastní.

Společnost Home Credit

Z dřívějších informací agentury Reuters vyplývá, že chce společnost Home Credit z primární veřejné nabídky získat alespoň miliardu amerických dolarů, v přepočtu asi 22,7 miliardy korun. Tato globální veřejná nabídka akcií je podmíněna právě souhlasem kotačního výboru hongkongské burzy. Milan Tománek ze společnosti Home Credit zprávu odsouhlasil a doplnil, že plán nabídky akcií na burze v Hongkongu právě prochází procesem, který burza pro obchodování požaduje.

Schvalovací proces

Burza ve svém schvalovacím procesu analyzuje soulad obchodního profilu každého zájemce se standardy tamního trhu. Při kladném výsledku procesu dojde k zahájení jednání s potenciálními investory, ze kterých vyplyne, zda daná společnost nakonec primární nabídku vůbec uskuteční. Většinovým vlastníkem společnosti Home Credit je v současné době skupina PPF českého miliardáře Petra Kellnera s podílem 91,12 %. Zbylých 8,88 % vlastní společnost Emma Omega Jiřího Šmejce.

Výsledky skupiny Home Credit

Společnost Home Credit letos kvůli vývoji v Číně spadla do ztráty 800 milionů. Funguje od roku 1997 a řadí se k největším světovým firmám poskytujícím spotřebitelské úvěry. Působí v Česku, na Slovensku, v Číně, Rusku, Kazachstánu, Indii, Indonésii, Vietnamu i na Filipínách. Společnost PPF pak investuje do řady odvětví, jako je bankovnictví, finanční služby, pojišťovnictví, telekomunikace, strojírenství, biotechnologie, nemovitosti a zemědělství.

 

Sdílet