Publikováno: v sekci: Aktuality.

Sázková společnost Fortuna před pár dny zveřejnila výsledky svého hospodaření za uplynulé pololetí. A i když se nejedná o nijak špatná čísla, akcionáři výsledky hodnotí spíš lehce negativně, protože nijak nepřekvapily – zkrátka splnily očekávání investorů.

Rovnou se podívejme na konkrétní čísla, která Fortuna svým akcionářům, ale i veřejnosti, předložila. Nejvíce všichni ocenili, že vzrostlo množství přijatých sázek, a to o bezmála čtvrtinu oproti předchozímu pololetí. Za prvních šest měsíců letošního roku si společnost jen díky sázkařům přišla na 512 milionů eur (z toho 502 milionů eur Fortuna získala ze sázení na různé výsledky sportovních utkání a pouhých 9,6 milionů lidé prosázeli v klasické loterii). Nadpoloviční většina sázek navíc pochází z České republiky, další velkou část vygeneroval slovenský trh. Celková výše výher zároveň činila v tomtéž období 80,5 milionu eur, což je o pětinu více než ve srovnatelném období předchozího roku.

Náklady rostly

Jak už je zřejmé z předchozích čísel, společnosti se celkem dařilo. Čistý zisk dosáhl v prvním pololetí 5,4 milionu eur a výnosy oproti předchozímu roku vzrostly o 14 procent na 52,6 milionu eur. Ale náklady byly vyšší než analytici předpokládali. Provozní náklady Fortuny činily v prvním pololetí roku 2016 nepěkných 42,9 milionu eur a osobní náklady dosáhly dokonce výše 17,5 milionu eur, což je o 21 procent více než v minulém roce. Nesmíme také zapomenout na dluh Fortuny, který podle zveřejněných hospodářských výsledků aktuálně činí 2,3 milionu eur.

Nový výhled

Vedení společnosti nezveřejnilo jen výsledky hospodaření, ale prozradilo i, jak by se společnost měla vyvíjet dál. Podle výhledu by se nově přijaté sázky jen za zbytek letošního roku měly vyšplhat až do výše 1 010 milionů eur a kapitálové výdaje budou podle managementu společnosti činit okolo 11 až 13 milionů eur, což ovšem jen potvrzuje předchozí odhady.

Sdílet