Publikováno: v sekci: Aktuality.

Provozovatel coworkingových center Hub Ventures odložil svůj vstup na alternativní trh pražské burzy určený pro menší firmy. Spoluzakladatelem a ředitelem je i Zdeněk Rudolský. Tato společnost zaštiťuje asi 1/3 coworkingových center v ČR na trhu.

Společnost Hub Ventures na poslední chvíli svůj červnový vstup na pražskou burzu zrušil a nabídne své akcie až v říjnu. Akciový trh Start určený pro menší firmy tedy přichází o nový přírůstek. Společnost Hub Ventures získala na kapitálovém trhu 90 milionů korun. Důvodem je nutnost doplnění informačních materiálů pro investory.

Provozovatel sdílených kanceláří Hub Ventures

Provozovatel sdílených kanceláří Hub Ventures v odložil svůj plánovaný vstup na trh Start Pražské burzy určený pro malé a střední podniky. Hlavním důvodem byl také nákup nového centra určeného na pronájem pracovních prostor od konkurence. Společnost nyní musí upravit veškeré informace pro investory, a proto své akcie nabídne budoucím investorům až v říjnu. Společnost nyní musí ještě před primární nabídkou akcií – IPO vypracovat dodatek ke svému prospektu.

Akcie Hub Ventures

Společnost Hub Ventures měla v plánu přes alternativní trh určený pro malé a střední podniky nabídnout 24,8 % podílu ve firmě, za které chtěla tato společnost od investorů získat 25 až 90 milionů korun. Mladý trh přišel prozatím o největší plánovaný úpis akcií. Generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic se ale vyjádřil, že rozhodnutí vedení společnosti vítá a pokládá to za férové jednání vůči investorům.

Aktivity společnosti Hub Venturs

Společnost Hub Venturs v současné době pronajímá tři coworkingová centra v Praze, Brně a Ostravě. Sdílené pracovní prostory jsou využívány především začínajícími podnikateli a start-upy, kterým se zatím pronájem vlastních kanceláří nevyplatí. Nákupem konkurenčního centra v Praze rozšiřuje tato společnost svou síť pracovní prostor o 1 000 m²  a navýší svůj podíl na českém coworkingovém trhu o 5 %. Nyní zde drží 35 %, bude to tedy 40 %.

 

Sdílet