Publikováno: v sekci: Aktuality.

Společnost Konica Minolta posílí centrum vývoje v České republice a najme desítky expertů na umělou inteligenci.

Společnost Konica Minolta v České republice během tří let navýší počet pracovníků ve výzkumu a vývoji o ½ a ze stávajících 150 lidí bude rovných 300. V celé Evropě pro tuto společnost už v současné době pracuje 300 vývojářů. Odborníci se mají navíc zapojit do aktivit popsaných v Národní strategii umělé inteligence. Budou se tak podílet na tvorbě legislativy na národní i evropské úrovni nebo na osvětových a vzdělávacích aktivitách. Skupina Konica Minolta v ČR loni zvýšila zisk před zdaněním o 17 % na 174 milionů korun, obrat stoupl o více než 6 % na 2,34 miliardy korun.

Konica Minolta

Společnost Konica Minolta tak chce přispět k rychlejšímu zavádění technologií umělé inteligence do praxe a ke splnění vládního cíle být v automatizaci v roce 2022 modelovou zemí pro celou Evropu. Vláda chce v ČR vytvořit evropské centrum pro umělou inteligenci. První centrum výzkumu a vývoje společnosti Konica Minolta v Evropě vzniklo před 4. lety v Brně. Více než 100 expertů se tu věnuje vývoji a výzkumu produktů z oblasti inteligentních systémů, jako je řešení pro automatizaci dat a digitální pracovní prostředí.

Výzkum a vývoj

V brněnských laboratořích se vyvíjejí systémy pro řízení podnikových procesů, které pak míří do celého světa. Aktuálně jde o výrazné snížení provozních nákladů díky využívání technologie umělé inteligence a kognitivní automatizace. Cílovým klientem jsou výrobní podniky, maloobchod a logistika. Vývojové týmy tvoří odborníci z tuzemska, ale i z Japonska nebo Británie. Konica Minolta v Brně provozuje i jedno z jejích pěti inovačních center na světě. Ve spolupráci s místními partnery, start-upy a univerzitami se experti zaměřují na vývoj služeb pro zpracováním dat, bezpečnost IT systémů, virtuální kanceláře a mobilní aplikace.

Sdílet