Publikováno: v sekci: Aktuality.

Indulona je stále nejprodávanější krém na ruce v Česku i na Slovensku. Bohužel je to další společnost, která už není česká. Prodáme si bohužel i židli, na které sedíme, a nic nám nezbude.

Krém indulona

Indulona je stále nejprodávanější krém na ruce v Česku i na Slovensku. Za práva k této značce ale nyní zaplatil 216 milionů korun řecký kosmetický holding Sarantis. Jde o stejnou společnost, která v roce 2014 za 180 milionů eur ovládla výrobce pleťových a opalovacích krémů Astrid. Výnos z poslední transakce zahrnující i dohodu o zachování výroby Indulony v západoslovenském Hlohovci, si připíše pražská investiční společnost s názvem Wood & Copany. Je vlastníkem farmaceutické firmy Saneca Pharma a na Slovensku kromě krému na ruce vyrábí i morfin. Společnost Wood převzala slovenský závod před 5 lety od francouzské farmaceutické firmy Sanofi.

Herbadent

K srdcím českých lidí a mnohých domácím investorům přirostl třeba i český výrobce dentálních výrobků a zubních past z bylinek známý pod názvem Herbadent. Historie společnosti z pražského Smíchova začíná v u konce 19. století. V roce 1990 továrnu ale zprivatizovali tehdejší zaměstnanci. Společnost Herbadent dokázali udržet při životě, ale dál už nedokázali tuto společnost rozvíjet. Ke změnám začalo docházet po roce 2003 a společnost převzali současní vlastníci Pavel Zavadil a Petr Koníř ze společnosti Aura Medical Group. Ta se zabývá prodejem a servisem lékařských přístrojů. Společnost Herbadent je asi 10x menší než skupina Aura s ročním obratem asi 30 milionů korun.

Dermacol i Alpa

Klíčová je i přízeň domácích investorů, kterou zažívá výrobce francovky, tedy lihového roztoku z rostlinných silic a masážních krémů Alpa, stejně jako česko-slovenský výrobce kosmetiky Dermacol. Láska dlouhodobých majitelů značky Dermacol, kterými jsou skrze společnost Alphaduct manželé Věra a Vladimír Komárovi, přetrvává i po převodu části společnosti na britského prodejce hygienických produktů McBride. Opět si všimněte, že přicházíme o náš výrobek a dlouholetou tradici.

 

Sdílet