Publikováno: v sekci: Aktuality.

Jak už jsme vás informovali a jak jistě víte, bankovní společnost GE Money Bank nedávno oznámila své plány na vstup na pražskou burzu a zároveň na přejmenování. Obojí už se stalo – z GE Money Bank je nyní MONETA Money Bank a akcie už jsou investorům k dispozici.

Byl to velký skok. A tak se podívejme, co je krátce po téhle změně u MONETY nového. Jak už jsme zmiňovali, akcie se dají již obchodovat, a to nejen na pražské burze, ale k dostání jsou od 6. května i na ryze české burze RM-SYSTÉM, kterou provozuje Fio banka (která působí taktéž jako online broker) a RM-SYSTÉM je tak k dispozici jejím klientům. Investoři mohou akcie nakupovat a prodávat i ve zjednodušeném režimu EasyClick, přičemž výše lotu je 250 kusů.

Nové výsledky

Tím, že tato šestá největší banka na českém trhu nedávno prošla velkou přeměnou, odrazily se její kroky i na výsledcích hospodaření za první kvartál, které zveřejnila. Čistý zisk oproti prvnímu kvartálu 2015 klesl z 1,18 miliardy korun na 1,08 miliardy korun. Poklesly i čisté provozní výnosy, které jsou nyní 2,77 miliardy korun oproti předchozím 3,05 miliardy korun. A provozní zisk společnosti je aktuálně 1,59 miliardy korun, přičemž před rokem to bylo 1,66 miliardy korun.

Nové investice

Jak už MONETA Money Bank předznamenala před časem, nově by chtěla zaujímat své nepřehlédnutelné místo nejen v bankovním sektoru, ale hodlá se více zapojit i do investování do průmyslu. Je otázkou, kolik peněz do toho vloží, jak to staronové společnosti půjde a na jaké výsledky se můžeme těšit na konci letošního roku. Prozatím banka jen prozradila, že celkové náklady rizika by měly v letošním roce dosáhnout jedno procento průměrného jejího úvěrového portfolia.

Sdílet