Publikováno: v sekci: Aktuality.

Kam se podle krypto expertů dostane Ethereum koncem tohoto roku?

I nadále je Ethereum (ETH-USD) jednou z nejžhavějších mincí na trhu. Jakožto druhá největší kryptoměna na světě je to obrovské monstrum. Tam, kde leží odborné předpovědi cen společnosti Ethereum, by se tak mohlo naznačit, kterým směrem se bude celý trh ubírat. 

V poslední době se Ethereum nachází v relativně býčím stavu. Nyní se ETH obchoduje kolem 3500 dolarů a hezky se odráží od hranice 2500 dolarů, v níž se zatím po značnou část roku pohyboval. Takže býci jsou v plné síle a předpovídají vyšší maxima pro tohoto digitálního obra.

Značná část tohoto očekávaného růstu pramení ze skutečnosti, že Ethereum je základem většiny decentralizovaných aplikací. S tím, jak se posouvá kryptografický průmysl směrem k vytváření dalších výhod pro koncové uživatele, by Ethereum mohlo dále růst. Je prostě pochopitelnou tezí, že mnozí investoři stáli po dlouhou dobu.

Ale je tu i chystaná fúze Etherea, která pravděpodobně přiláká ještě více investorů. Jak se Ethereum posouvá směrem k proof-of-stake síti, očekává se, že poptávka po ETH poroste. A to díky odměnám, které si mohou vkladatelé vydělat prostým vložením svých mincí, aby pomohli ověřit a zabezpečit síť Ethereum. V tuto chvíli se očekává, že výnosy pro stakery by mohly být v dvouciferných číslech.

Předpověď pro ceny Etherea

Jeden odborník nyní upozorňuje na předpovědi, že ETH by se mohlo posunout mnohem výš. Zakladatel BitMEXu Arthur Hayes říká, že Ethereum by mohlo dosáhnout 10 000 dolarů do konce roku 2022. Tedy za předpokladu, že chystané spojení společnosti Ethereum bude probíhat podle očekávání.

S tímto Ethereum Merge by se hlavní síť sítě propojila s řetězcem Beacon, na kterém vývojáři již delší dobu testují vklad. Tento přechod běžným investorům umožní sázet své mince a získávat pasivní příjem. Taková nabídka pro ETH býky může být lákavá ke koupi, což by mohlo kryptoměnu posunout na pětimístnou úroveň. Hayes věří, že spolu se sázením začnou institucionální investoři na ETH nahlížet jako na dluhopis. To by je mohlo motivovat ke zvýšení expozice vůči této kryptoměně.