Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Na peněženkách burz se podle platformy CryptoRank nachází pouze 6,3% všech vytěžených Bitcoinů. Rostoucí počet Bitcoinů na burze znamená, že investoři je na burzy přesouvají, aby je prodali. Pokud se z burz Bitcoiny odlévají, znamená to pak, že majitelé Bitcoiny přesouvají na vlastní peněženky.

Od března 2020 počet Bitcoinů na burzách s přestávkami klesá. Po vypuknutí pandemie koronaviru se cena BTC propadla. V té době bylo na burzách kolem 3,15 milionu BTC. Aktuálně jich je na burzách podle dat Glassnode jen 2,5 milionu, to je od roku 2018 nejméně.

Platforma CryptoRank se také věnovala tomuto tématu, pracuje však s jinými daty než Glassnode. Hlásí sice stejně jako Glassnode dlouhodobý odliv BTC z burz, ale domnívá se, že burzy mají pod kontrolou pouze 1,309 milionu Bitcoinu.

Počet BTC, které vlastní americká burza CoinBase klesá. Burza je známá svou oblibou mezi americkými institucionálním investory. Přes CoinBase nakupovali ve velkém Bitcoiny například firma Microstrategy, ta je největším držitelem BTC mezi všemi veřejně obchodovaných společnostmi.

Dominance burzy CoinBase klesla meziročně o 10% z pohledu držených BTC. Podle CryptoRank  drží CoinBase aktuálně 580 tisíc BTC. Hned za ním je Binance s 329 tisíc BTC a jako třetí se 193 tisíc BTC je Bitfinex.