Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Poptávka institucionálních investorů po Cardanu (ADA) roste. Indikuje to vysoký objem transakcí s částkami přesahujícími 100 000 dolarů.

Když se podíváme na včerejšek, ADA měla objemy 69,09 miliard dolarů, z toho 99% byly velké transakce. V posledních sedmi dnech objem transakcí zaznamenal přes 100 000 dolarů, objem 383,12 miliard. Cardano však zůstává vysoce decentralizovaný, ale pouhých 10% dodávek je v oběhu v rukou takzvaných „velryb“.„

Cardano nyní prochází obdobím plného rozvoje. dcSpark, společnost, která se zabývá interoperabilitou blockchainu, v současnosti spustila mainnet Milkomeda. Jde o postranní řetězec kompatibilní s EVM (Ethereum Virtual Machine), který přináší EVM do blockchainů, které nejsou EVM. Milkomeda se spustila na Cardanu, to povede k použití dApps dříve určeného pouze pro Ethereum pro použití ve spojení s Cardanem. Milkomeda je kompatibilní s peněženkami, jako například MetaMask, kam lze nyní přidat MilkADA.

Nová hard fork kryptony Cardano přijde v červnu. Vasil povede k větším blokům a také vyšší propustnosti transakcí. Aktualizace je nutná pro správu zvýšeného používání DeFi aplikací na Cardanu.

Ve skutečnosti má Cardano v současné době TVL v hodnotě přibližně 315 milionů dolarů uzamčeno v aplikacích DeFi, to je za poslední měsíce ohromující růst.

Mezitím co zájem o Cardano stoupá, jeho zakladatel a generální ředitel IOHK (Input Output Hong Kongl) Charles Hoskinson je momentálně v Dubaji na Binance Blockchain Week. Ve svém projevu dal najevo význam blockchainu pro jeho zprostředkovatelskou úlohu a schopnost řešit otázky důvěry v transakcích a zajistit rovnost pro účastníky systému:

„To je to, co děláme, ať už jste fanouškem Bitcoinu, Etherea nebo Cardana… S každým se zachází stejně. Osoba má stejný přístup k systému jako ti nejmocnější z nás“.

Tato technologie však stojí před změnou: po 13 letech od doby co se zrodil Bitcoin, je dnes blockchain využíván miliardami lidí. Revoluce, kterou přinesl, je přirovnávána k tomu, co udělal internet ve světě informací. Nyní je však na řadě Web 3, kde bude převládat decentralizace.

„Na rozdíl od webu 2 a webu 1 neexistuje žádný vůdce, žádná ekononická společnost, neexistuje žádná skupina lidí, kteří by tato rozhodnutí činili za vás.