Publikováno: v sekci: Aktuality.

Netflixu se na konci roku 2016 opravdu dařilo. Celkem na jeho velkém kontě přibylo zase 7 milionů nových předplatitelů. To bylo asi největší příčinou faktu, že jeho akcie poskočily na zcela nový rekord.

Velmi pozitivně se společnosti Netflix vyvíjel i počet jejích nových předplatitelů. Mimo Spojené státy americké přibylo za poslední čtvrtletí roku 2016 celkem 5,12 milionu nových předplatitelů. Analytici se opět ve svém odhadu hodně mírnili a odhadovali jen 3,73 milionu. Na americkém trhu se pak společnosti Netflix zvýšil počet jejích předplatitelů o 1,93 milionu. Očekávání analytiků byl nárůst pouze o 1,44 milionu.

Co je to Netflix

Netflix je americký placený poskytovatel filmů online. Momentálně je dostupný nejméně ve 190 zemích celého světa. Patří sem celá Severní a Jižní Amerika, Evropa, Afrika, Austrálie a také většina Asie. Zatím není dostupný pouze v Číně, v Sýrii a také v Severní Koreji. Od ledna 2016 je nově dostupný i v Česku a na Slovensku. Momentálně je dostupná pouze v angličtině a několik vybraných titulů najdete i s českým dabingem.

Jak se Netflix daří

Firmě Netflix se opravdu daří a její zisk na akcii i tržby vysokou měrou předčily i očekávání analytiků. Tohle nikdo nečekal. Hodnota akcií společnosti Netflix se v reakci na její dobré hospodářské výsledky vyšplhala na svoji novou rekordní úroveň. Tržní hodnota společnosti se díky tomuto faktu dostala na 60 miliard dolarů. Akcie společnosti Netflix tak doslova vylétly nahoru. Po oznámení svých výsledků za čtvrté čtvrtletí nastala bouřlivá reakce a udělaly nový rekord.

Výsledky za poslední čtvrtletí 2016

Na nový historický rekord se tak v rámci obchodů po uzavření burzy vyšplhal ve středu s hodnotou akcií americké on-line videopůjčovny Netflix. Trh pružně zareagoval na oznámené výsledky za poslední čtvrtletí v roce 2016. Čistý zisk na akcii vysoce předčil očekávání v momentě, když dosáhl 15 centů. Celkové výnosy byly v částce 2,48 miliardy dolarů.

Analytici se přitom shodli na tom, že společnost dosáhne zisku na jednu akcii nejvíce ve výši 13 centů a tržby ve výši maximálně 2,47 miliardy dolarů. Jde o velký rozdíl. Cena akcií bezprostředně po vyhlášení výsledků posílila v součtu o více než 8 % a dostala se až nad částku 144 dolarů za jednu akcii. Celková tržní hodnota firmy tak překonala hranici 60 miliard dolarů.

Jak bylo uvedeno, řádné obchodní hodiny cenné papíry společnosti Netflix zakončily nad částkou 133,25 dolaru. To je sice pouze nepatrně v plusu v porovnání se závěrem obchodování v úterý. V posledních 12 měsících již tato hodnota akcií společnosti Netflix vzrostla v součtu přibližně o 35 %.

Sdílet