Publikováno: v sekci: Aktuality.

Nový fond společnosti Wood v současné době kupuje kanceláře v Praze a Bratislavě. Během několika let má v plánu zvýšit hodnotu svých aktiv až za miliardu eur.

Ambicí společnosti je navýšit fond v hodnotě aktiv na 500 milionů až 1. miliardu eur. Nemovitosti jsou v současné době, kdy jsou ještě dostatečně nízké bankovní úroky, vyhledávanou cestou k výdělku. Kromě přímého nákupu domu většinou za účelem pronájmu mohou investoři, kteří mají k investici alespoň milion korun, vybírat z neustále rostoucí nabídky fondů zaměřených na komerční reality. Jedním z nových přírůstků na tomto trhu je Czecho­slovak High-Yield Realitní Podfond spadající pod společnost Wood & Co., se zaměřením na kancelářské budovy v České republice a na Slovensku.

Investice do nemovitostí

Nemovitosti jsou v době takřka nulových bankovních úroků vyhledávaným prostředkem ke zhodnocení peněz. Kromě přímého nákupu domu za účelem pronájmu mohou investoři, kteří mají alespoň milion korun, vybírat také z rostoucí nabídky fondů zaměřených na komerční reality, zejména na kancelářské budovy. Jeden z nových přírůstků na tomto trhu je od společnosti Wood & Co. Czechoslovak High-Yield Realitní Podfond začal letos kupovat kanceláře v Česku a na Slovensku.

Portfolio společnosti Wood

K budově o 16. patrech West­end Tower na severozápadě Bratislavy byl nově zakoupen kancelářský komplex Hadovka v pražských Dejvicích s tržní hodnotou 50 milionů eur, výškové kancelářské budovy v Bratislavě Aupark Tower na jižním břehu Dunaje a Lakeside Park nacházející se ve čtvrti Nové Mesto. Celková tržní hodnota všech českých a slovenských nemovitostí fondu v současné době činí 200 milionů eur.

Akcie společnosti Wood

Cílem tohoto fondu je nabídnout svým investorům čistý výnos 8 až 10 % ročně. Vedle vkladů investorů fond využívá bankovní úvěry. Jejich míru chce udržet pod 70 % vůči celkové hodnotě majetku. V dalších letech má být další snížení zadlužení fondu, které se pohybuje na 65 %. Společnost Wood již v roce 2016 koupila obchodní a kancelářský komplex Harfa v pražské Libni a nákupní centrum OC Šestka v Praze-Ruzyni, který s výnosem prodala a dosavadní zhodnocení investice do centra Harfa činí 50 %.

Sdílet