Publikováno: v sekci: Aktuality.

Za svým vytyčeným cílem zaostaly společnosti o milion vozů a odbyt vozů Hyundai a Kia zaznamenal již druhý celoroční pokles za sebou.

V loňském roce se snížil odbyt těchto vozů o 7 % na 7,25 milionu vozů. V letošním roce chtějí automobilky Hyundai a Kia naopak zvýšit odbyt o 4 % na 7,55 milionu vozů. Odbyt největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor a její sesterské společnosti Kia Motors a jeho snížení je překvapením. Automobilky zaostaly za cílem, který si stanovily. Vyplývá to z údajů, které v firmy zveřejnily. Společnost Hyundai vyrábí automobily rovněž v Česku. Automobilky Hyundai a Kia se v posledních letech svorně potýkají s nedostatečnou nabídkou sportovně-užitkových vozů ve Spojených státech amerických a současně také negativními dopady diplomatického napětí mezi Jižní Koreou a Čínou, která je zároveň největším automobilovým trhem na světě.

Hyundai a Kia

V letošním roce si daly obě automobilové společnosti Hyundai a Kia nové a vyšší cíle. Chtějí zvýšit odbyt o 4 % na 7,55 milionu vozů. Současně však také upozorňují na to, že podmínky budou velmi obtížné zejména kvůli viditelnému zpomalení na velkých trzích, jako jsou jmenovitě USA a Čína, současně i díky pokračujícímu nízkému růstu světové ekonomiky a navíc i obchodnímu protekcionismu ve velkých zemích. Velkým otazníkem je i budoucí vývoj elektromobilů a jejich odbyt. Letošní cíl automobilek Hyundai a Kia je ve výsledku mnohem nižší, než se očekávalo, na což nejsou tyto společnosti zvyklé. Vypadá to také jako takový konzervativní cíl odrážející pomalé oživení zejména v Číně a pokračující problémy v USA.

Akcie společnosti Hyundai a Kia

Akcie společnosti Hyundai uzavřely navíc v poslední době několikrát své obchodování poklesem o více než 4 % a akcie firmy Kia už také ztratily přes 2 %. Automobilová společnost Hyundai je v současné době největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se svou sesterskou automobilovou společností Kia tvoří v dnešní době v pořadí 5. největšího výrobce aut na celém světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 také oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v České republice, konkrétně v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Automobilka Kia zase spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u našich sousedů u Žiliny na Slovensku.

 

Sdílet