Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

 

Minulý rok byl pro kryptoměny příznivý. Nezdá se však, že by to pro Bitcoin skončilo dobře, jelikož se v posledních dnech obchodoval v mínusu. Cena primární kryptoměny se za poslední týden propadla o 2,8 % a v době psaní tohoto článku se pohybovala mírně pod hodnotou 47 500 dolarů.

I přesto zůstávají nadšenci do kryptoměn pozitivní i s výhledem do dalšího roku. Například bývalý kandidát na amerického prezidenta, Brock Pierce, který ve svém prohlášení uvedl, že hodnota 200 000 dolarů je v příštím roce Bitcoinu v dosahu, pokud budou nadále fungovat optimální podmínky.

Zastánce kryptoměn, který také spoluzaložil Block.One, v nedávném rozhovoru pro Fox Business poznamenal , že současná a očekávaná inflace vyplývající z nadměrného tisku nekrytých peněz bude hlavním motorem za prudkým nárůstem ceny kryptoměn. 

Pierceova předpověď by mohla získat určitou váhu ze skutečnosti, že inflace v USA dosáhla minulý měsíc 39letého maxima na 6,8 % poté, co Fed začal s extrémním tiskem peněz, aby poskytl stimul pro ekonomiku zasaženou pandemií covidu-19.

Podnikatel také poukázal na to, že BTC opravdu nemůže poskytnout zajištění proti tradičním aktivům kvůli své volatilitě a útržkovité regulaci. I nadále však zůstává atraktivní investicí díky vysokému výnosu v porovnání se zlatem a nemovitostmi.

Podobnou vizi měl Pierce již na konci loňského roku, když, stejně jako mnoho dalších, prohlásil, že BTC je nevyhnutelnou cestou na 100 000 dolarů do konce roku 2021. Konec roku je téměř tady a kryptoměna se blíží spíše k polovině této hodnoty.

Co se týče makroekonomického hlediska, hodnota primární kryptoměny za uplynulý rok vzrostla o 72,8 %. Předstihl také mnoho investičních aktiv, která byla kdysi považována za lukrativní.