Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Počet adres, na kterých je dlouhodobě drženo Cardano ($ADA), stoupl minulý měsíc o 32,1 % na 408 000, poté co v lednu vzrostl o 10,9 % a v prosinci o 5,78 %, což naznačuje, že držitelé pokračují v hromadění kryptoměn. 

Podle poslední zprávy společnosti CryptoCompare o aktivech, vzrostl počet adres držících ADA v únoru o 5,9 % na nové historické maximum, a to především díky nárůstu dlouhodobých držitelů a 13,4 % nárůstu počtu křižníků, který se zvýšil na 3,62 milionu adres. Počet obchodníků v síti klesl o 25,2 % na 770.000.

Zpráva však uvádí, že počet měsíčních transakcí na Cardano blockchainu minulý měsíc klesl o 28 % na 2,73 milionu, neboť „vzrušení ze spuštění SundaeSwapu opadá“ a makroekonomické prostředí je stále nejisté. Počet denních aktivních adres na síti rovněž klesl o 20,6 % na 129 000. 

SundaeSwap je „nativní, škálovatelný decentralizovaný protokol o výměně a automatizovaném zajišťování likvidity“, za kterým stojí cFund, Alameda Research (kvantitativní firma obchodující s kryptoměnami a poskytovatel likvidity založená generálním ředitelem FTX Samem Bankmanem-Friedem) a Double Peak Group („rodinná kancelář zaměřená na investice do digitálního aktiva a blockchainového prostoru“).

V současné době vede decentralizovaný finanční prostor Cardana podle celkové hodnoty a následuje jej Minswap, který nedávno zaznamenal za týden skok o 400%. Zatímco aktivita DeFi v síti roste, cena ADA zaznamenala ztráty za šest měsíců v kuse. 

Zpráva společnosti CryptoCompare uvádí, že kryptoměna po únorovém opětovném testování nezachytila svůj 50denní průměr a zůstává pod svým 200denním  průměrem, který od druhé poloviny roku 2021 působí jako klíčová úroveň rezistence.