Publikováno: v sekci: Aktuality.

Elon Musk musí v současnosti vysvětlit svůj tweet o stažení Tesly z burzy. Dokonce na něj aktuálně míří mnohé žaloby spekulantů a společnost Tesla si již předvolává i americká komise pro cenné papíry.

Americká komise pro cenné papíry – SEC v současné době ještě více prohloubila své prošetřování známé automobilky Tesla, která prosazuje své elektromobily. Podle zdrojů televize Fox Business Network si právě v současné době zástupce společnosti Tesla předvolala, aby jí vysvětlili vyjádření ředitele společnosti Elona Muska z poslední doby.

Technologický vizionář a podnikatel Elon Musk

Elon Musk totiž na Twitteru velmi překvapivě oznámil, že nyní zvažuje stažení společnosti Tesla z burzy a současně pro to už má i zajištěné financování. Tento velký technologický vizionář a podnikatel zase chvíli na to uvedl, že o získání obnosu financí potřebných na vykoupení akcionářů společnost Tesla teprve jedná. Z toho vyplývá, že financování stále ještě není jisté. Burzovní komise proto tento jeho tweet považuje za klamání investorů a dokonce společnosti Tesla hrozí sankcemi v řádu stovek milionů dolarů. V současné době se spekuluje o tom, kdo na plánované operaci prodělá a kdo vydělá.

Stáhnutí akcií Tesly

Elon Musk si tímto oznámením, že by chtěl stáhnout své akcie Tesly z burzy, dost naběhl a zahrává si s důvěrou investorů i vedením burzy. Rovnost burzovních pravidel pro všechny tak trochu pokulhává. Když Elon Musk nedávno ve svém tweetu oznámil, že zvažuje vyplatit akcionáře automobilky Tesla a následně stáhnout společnost, kterou založil a stále spoluvlastní z trhu, nastalo velké pozdvižení. Burza Nasdaq nebyla moc nadšena, stejně jako investoři. Elon Musk tak podrývá důvěru investorů v platná pravidla na kapitálových trzích. V případě akcií výrobce elektromobilů Tesla jde o nečekané sdělení. Překvapivé je i to, že Elon Musk nabídl 420 dolarů za akcii, což je asi o pětinu nad tržní cenou v dané době. Burza Nasdaq zareagovala zastavením obchodů s akciemi Tesly. Dohodu se saúdskoarabským fondem se zřejmě uzavřít nepodařilo a k privatizaci nakonec nedojde.

Sdílet