Publikováno: v sekci: Aktuality.

Skupina PPF největšího akcionáře Petra Kellnera získala 19,2 % akcií britské biotechnologické společnosti Autolus Therapeutics. Cena transakce činila téměř 2 miliardy korun.

Společnost Autolus Therapeutics je nyní v pokročilé fázi klinických studií nových přípravků pro protinádorovou terapii založenou na T-lymfocytech. O získání akcií skupina PPF informovala v tiskové zprávě. T-lymfocyty jsou druhem bílých krvinek, které hrají zcela zásadní roli v imunitním systému. Některé z nich ničí nádorové buňky a buňky napadené viry.

Skupina PPF

Vedle biotechnologické společnosti SOTIO, která je nyní součástí skupiny PPF, je podíl ve společnosti Autolus druhou největší biotechnologickou investicí skupiny PPF. Akcie získala skrze americký burzovní trh NASDAQ. Při nákupu se cena akcií pohybovala okolo 10 až 11 USD za akcii. Při přepočtu podílu 19,2 % na akciových právech společnosti Autolus byla cena akvizice v rozmezí 80 až 90 milionů dolarů, v přepočtu 1,9 až 2,1 miliardy korun.

Autolus Therapeutics

Společnost Autolus Therapeutics se drží na předních příčkách ve vývoji léčebných postupů založených na geneticky upravených T-lymfocytech. Hodlá uvést na trh bezpečné a účinné T-buněčné terapie pro pacienty s vážným onkologickým onemocněním. Pro produkt s názvem AUTO1 chce společnost zahájit registrační studii zaměřující se na pacienty s akutní lymfatickou leukemií už koncem tohoto roku a podat žádost o souhlas pro uvedení léčebného přípravku na trh již v roce 2021.

Portfolio produktů

Pod názvem SOTIO chce společnost PPF uvést na trh široké portfolio produktů na základě vlastního výzkumu a vývoje. Investice v biotechnologiích PPF rozvíjí pomocí akvizic a licencování produktů se společnostmi NBE-Therapeutics, Cellestia Biotech, Cytune Pharma a Lead Discovery Center. Vyvíjí vlastní buněčné terapie na bázi dendritických buněk, které se řadí mezi bílé krvinky a umí pohlcovat cizorodé částice.

Sdílet