Publikováno: v sekci: Aktuality.

Cenné papíry zpevňují už 8 let, naše akcie podporuje růst ekonomiky a dividendy. Náš trh je označován jako nejvíce nenáviděný býčí trh v historii.

Nejvíce nenáviděný býčí trh v historii proto, že někteří investoři nesouhlasí s formo jeho vzniku. Pokrizová opatření centrálních bank, nebo také nákupní politiky v USA a v Evropě, která je označovaná jako kvantitativní uvolňování. Stojí za ním i nízké, nebo dokonce záporné úrokové sazby. Všechny předpovědi o konci růstového období investorům navíc doposud vůbec nevycházejí. Růst akcií je od samého počátku označován za umělý. Do budoucna má akciím dál pomáhat zotavení ekonomik napříč trhy. Pokud budou globální akciové trhy pokračovat v růstu, stranou pozornosti investorů by neměly zůstat ani akcie na pražské burze.

Akcie sázkové kanceláře Fortuna

Akcie sázkové kanceláře Fortuna jsou letos dokonce v pořadí 2. nejrychleji rostoucím titulem na naší pražské burze. Od začátku roku totiž získaly už o více než 80 %, což je obrovské číslo v rámci našeho malého trhu. Akciím k tomu pomohly zejména nad očekávání dobré výsledky společnosti za 3. čtvrtletí. Přijaté sázky se letos meziročně zvýšily více než 2x. Kromě neustále se zvyšujícího zájmu o internetovou formu sázení bylo hlavním důvodem zejména i to, že se společnost letos rozrostla o novou akvizici. Ta přišla v podobě irské společnosti s názvem Hattrick Sports Group. Analytici současně upozorňují v obchodování s Fortunou jedno riziko. Investiční skupina Penta totiž vlastní přes 76 % akcií a chce vykoupit také podíly menších akcionářů a úplně stáhnout společnost Fortuna z pražské burzy.

Společnosti Pegas Nonwovens

Na pražské burze vládne Unipetrol, ČEZ, O2, KB, Erste group, CME a Moneta Money Bank. Pokud se jako investor nechcete pouštět do velkých her, můžete podpořit i menší firmy, které ve skutečnosti vůbec nejsou malé. Letošní rok byl třeba velmi zajímavý i pro akcionáře známé textilky Pegas Nonwovens, která v nedávné době změnila i svého hlavního majitele. Fond R2G dokonce vykupoval ostatní podílníky za cenu 1010 korun za akcii. To bylo nakonec o 8 % více, než si akcie před oznámením dané nabídky stály na trhu. Fond R2G nyní vlastní 88,5 % společnosti Pegas Nonwovens a uvažuje do budoucna o tom, že omezí nebo zcela zastaví vyplácení lákavých dividend.

 

Sdílet