Publikováno: v sekci: Aktuality.

Cena akcií první konopné společnosti na americké burze prudce roste. Společnost Tilray prodává výrobky i v České republice.

Konopí už dlouho nepatří do oblasti alternativní kulturní společnosti. Je to naopak velký byznys. Vstup kanadského výrobce léčebného konopí Tilray na americkou burzu Nasdaq se opravdu velmi vydařil. Tato společnost získala svým vstupem na burzu 153 milionů dolarů, které následně hodlá použít pro expanzi na další trhy. Kanadská společnost Tilray se před několika lety jako první severoamerická firma prosadila v Evropě. Léčebné konopí dodává i na náš český trh.

Kanadská společnost Tilray

Kanadská společnost Tilray je první firma svého druhu v USA, která při vstupu na burzu, tedy IPO, prodala minoritní podíl odpovídající asi 12 % při ceně 17 dolarů za jednu akcii. Během prvního dne obchodování tržní hodnota cenných papírů společnosti stoupla téměř o jednu třetinu na 22,39 dolaru za kus. Růst tržní hodnoty této společnosti pokračoval i následující dny, kdy se cena akcie vyšplhala na 28,86 dolaru před uzavřením burzy, následující dny se dokonce vyšplhala až na 33 dolarů za kus.

Kanadská společnost Tilray a investiční společnost Privateer Holdings

Kanadská společnost Tilray dosud patřila pod investiční společnost Privateer Holdings, která poprvé vznikla již před osmi lety. K investicím do byznysu s léčebným a také s rekreačním konopím přistupuje jako startupová firma. Kromě společnosti Tilray je součástí tohoto holdingu výrobce doplňků či konopné kosmetiky s názvem Marley Natural využívající brand světoznámého zesnulého reggae hudebníka Boba Marleyho. Do daného holdingu také patří vydavatelství zaměřené na informace o trhu s léčebným konopím s názvem Leafly.

Privateer Holdings

Jedním z investorů do Privateer Holdingu je také od roku 2015 americký podnikatel Peter Thiel, který je spoluzakladatelem známého platebního portálu PayPal a dále pak i jeden z prvních investorů do Facebooku. Letos v lednu získala společnost Privateer Holdings navíc další investory, jejichž jména společnost doposud nikdy nezveřejnila. Pouze k tomu uvedla, že jde o ultra bohaté jednotlivce, fondy spravující peníze movitých rodin, tedy takzvané family office a mnohé další finanční instituce.

Sdílet