Publikováno: v sekci: Aktuality.

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka pro své investory na burze v Dublinu vydala dluhopisy za 350 milionů dolarů, přepočtu za 8 miliard korun.

Realitní skupina CPI Property Group vydala další dluhopisy za 350 milionů dolarů, v přepočtu za 8 miliard korun. Většinovým akcionářem společnosti CPI Property Group je podnikatel Radovan Vítek. Akcie se obchodují na burze Euronext v Dublinu. Společnost CPI Property Group navázala na únorovou emisi, kdy již vydala na burze v Hongkongu obligace za 1,3 miliardy korun.

Realitní skupina CPI Property Group

Realitní skupina CPI Property Group se primárně zabývá dlouhodobými investicemi a pronájmem nemovitostí ve střední a východní Evropě, dále pak v Německu. Společnost spravuje aktiva za 8 miliard eur, v přepočtu přes 200 miliard korun. Její sídlo je v Lucembursku a akcie jsou obchodovány na frankfurtské burze. V jejím portfoliu je v současné době 418 nemovitostí v podobě bytů, kanceláří, maloobchodních ploch, hotelů, skladů, průmyslových budov a biofarem. Skupina na konci loňského roku zakoupila 11 bytů v hodnotě 1,6 miliardy korun v luxusní ulici Bishops Avenue v Londýně.

Společnost CPI Property Group

Finanční ředitel společnosti David Greenbaum uvedl, že budování široké investorské základny prospívá dlouhodobým finančním plánům této firmy. Emise dluhopisů v amerických dolarech nabízí akcie stávajícím i novým investorů. Společnost zvedla vydání dluhopisů z původních 300 milionů dolarů na 350 milionů dolarů. Mluvčí společnosti Jakub Velense ale vyjádřil, že byla poptávka mezi investory až 3x tak velká, proto byla emise navýšena. Splatnost dluhopisů je 5 let s výnosem 4,75 %.

Investoři do dluhopisů

Na úpisu dluhopisů se nejvíce podíleli investoři z Velké Británie, kterým patří asi 3/5. Asi 1/5 patří investorům z Asie a 1/10 investorům ze Švýcarska. To, že investoři této emise patří do mnoha zemí, koresponduje se strategií společnosti CPI Property Group, která hodlá diverzifikovat svou investorskou základnu. Skupina nedávno vydala své dluhopisy i v hongkongských dolarech, japonských jenech a ve švýcarských francích.

Sdílet