Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Solana v minulém roce zaujala obchodníky především díky své výkonnosti a vidinou úspěchu na krypto trhu. Za minulý rok vzrostla o 11 000 %. Dnes patří mezi největší kryptoměny s tržní hodnotou přes 28 miliard dolarů.

Momentálně Solana čelí velké výzvě, pokud si chce zajistit své místo na krypto trhu a zvýšit svou hodnotu. A právě toto přispělo k poklesu 32 %. 

Solana je blockchain síť, která se na trhu objevila v roce 2017. Její platforma je známá rychlostí transakcí díky metodě proof-of-history. 

Solana označuje bloky dat časovou značkou. Toto označení zefektivňuje proces ověřování.  Aktuálně Solana zpracovává přes 2 000 transakcí za vteřinu, má však schopnost zpracovat více než 250 000 transakcí za vteřinu.  Na konkurenčním krypto trhu je rozhodující rychlost transakcí. Rychlost transakcí je důležitá především v úkonech spojenými s bankovnictvím či investicemi.

V posledních týdnech se musel blockchain potýkat s výpadky. V září 2021 byla síť na 17 mimo provoz, a to z toho důvodu, že transakce zahltily systém a validátory se zhroutily.  Před pár dny síť opět zaznamenala přetížení sítě. Toto přetížení způsobily duplicitní transakce. To může vést k velkým ztrátám pro uživatele, například pro ty, kteří si půjčili peníze prostřednictvím decentralizovaných aplikací (dApps).

Nedávný incident vyřešili vývojáři Solana vydáním aktualizace a společnost uvedla, že v následujících 3 měsících provede další upgrade.