Publikováno: v sekci: Aktuality.

Šéf jihokorejské společnosti Samsung Electronics Kwon O-hjon nečekaně nabídl rezignaci. Vedení podniku nyní chce přenechat mladší generaci, aby zajistila další růst.

I když společnost Samsung očekává rekordní zisky, její šéf oznámil rezignaci. Krize v Samsungu se tím prohlubuje. V srpnu byl totiž za korupci a úplatkářství odsouzen k na 5 let vězení dědic skupiny Samsung Group I Če-jong. Kwon O-hjon ve věku 64 let svůj záměr oznámil ve stejný den, kdy společnost informovala, že očekává rekordní zisk.

Zvláštní načasování

Načasování nedává vůbec žádný smysl, protože Samsung avizoval svůj rekordní zisk. Ve čtvrtém čtvrtletí to bude ještě mnohem lepší, a to vše právě zásluhou Kwonovy divize komponentů. Kwon O-hjon je přezdívaný Mr Chip, je jedním z 3 ředitelů firmy. Členem představenstva zůstane pouze do března 2018. Původně se ale očekávalo, že jako současně druhý ve vedení firmy bude mít mnohem důležitější úlohu zvláště po vynikajících výsledcích své čipové divize. Ta se pod jeho vedením stala opravdovou jedničkou na celosvětovém trhu.

Společnost Samsung

Společnost Samsung je největší světový výrobce paměťových čipů, chytrých telefonů a televizorů. Provozní zisk za třetí čtvrtletí se téměř ztrojnásobí a dosáhne 14,5 bilionu wonů, tedy asi 280 miliard korun, zejména díky vyšším cenám paměťových čipů. Částka je nad odhady analytiků, kteří provozní zisk odhadovali na 12,6 miliardy dolarů. Samsung představil nástupce tzv. hořlavého telefonu Galaxy Note 7. Samsung Electronics je nejvýznamnější v rámci koncernu Samsung Group, který tvoří 60 vzájemně propojených společností. Po odsouzení I Če-jonga není žádný nouzový plán, jak řídit klíčová rozhodnutí chodu firmy. Akcie společnosti Samsung Electronics zareagovaly slabým poklesem a oslabily jen o 1,46 %.

Sdílet