Publikováno: v sekci: Aktuality.

Americký Snap se na burze propadá o 23 % a čelí obrovské konkurenci ze strany Instagramu.

Investoři do společnosti Snapchat jsou obrovsky zklamaní z naprosto neuspokojivých výsledků zveřejněných za první čtvrtletí. Vstup technologicky vyspělé společnosti Snap provozující sociální síť Snapchat na newyorskou burzu byl investory vnímán jako největší událost celého amerického veřejného trhu v posledních 3 letech.

Boj s konkurencí

Akcie ihned po vzestupu počátkem března reagovaly okamžitým vzestupem. Zájem investorů tehdy značně převýšil nabídku desetinásobně a tato společnost vybrala neuvěřitelných 3,4 miliardy dolarů. Společnost byla tehdy oceněna na 24 miliard dolarů a to bylo o 10 miliard více, než bylo hodnocení konkurenční společnosti Twitter v roce 2013 při vstupu na burzu. Pak nastal obrovský zlom a tyto akcie se o 23 % propadly.

Nadhodnocená společnost

Hodnota akcií této společnosti byla při vstupu na burzu příliš vysoká a tehdy neodpovídala skutečné hodnotě společnosti. Následoval propad akcií a za ním špatné hospodářské výsledky. Jde o velkou ztrátu pro investory a rostoucí tlak na další prodej. Asi bude těžké vyčkávat na nějaký rozumný kurz. Společnost Snapchat je pro své investory obrovským zklamáním.

Uživatelé nesdílí, pouze sledují

Málo rostoucích tržby v hodnotě 150 milionů dolarů a zároveň i počtu uživatelů, kterých je nyní 166 milionů je zklamáním. Aplikace Snapchat, která je založená na rychlém sdílení fotek mezi jednotlivými uživateli nyní musí čelit tvrdé konkurenci zejména ze strany Instagramu.

Snapchat má obrovský propad v aktivitě jejích uživatelů zejména díky nové aplikaci Instastories. Počet účtů je neměnný, protože málokdo z uživatelů svůj účet opravdu zruší. Aplikace je dnes využívána spíše k pasivnímu pozorování všech a všeho v okolí. Instagram Stories v České republice zná po 6 měsících od spuštění pouze 43 % uživatelů internetu, takže ani u nás to není valné.

Sdílet