Publikováno: v sekci: Aktuality.

Společnost Comcast vzdává boj se známým zábavním gigantem Walt Disney. Právě společnost Comcast už nemá zájem o aktiva 21st Century Fox.

Americká společnost Comcast už v současní době neprojevuje zájem o aktiva společnosti 21st Century Fox, kterou vlastní podnikatel Rupert Murdoch. Tímto aktuálně vzdává svůj boj se zábavním gigantem Walt Disney, který měl o tento majetek daného podniku rovněž velký zájem. Společnost Comcast tak nyní oznámila, že se místo toho do budoucna soustředí na převzetí britské placené televize s názvem Sky. Společnost Comcast tedy nemá v úmyslu nijak pokračovat v boji o akvizici aktiv 21st Century Fox a místo toho se raději zaměří na doporučenou nabídku v podobě britské placené televize Sky.

Akcie společnosti Comcast

Akcie společnosti Comcast na zprávu reagovaly svým růstem asi o 3 %, akcie společnosti Fox ale naopak přes 1 % na své hodnotě ztrácely, zatímco akcie společnosti Walt Disney si více než 1 % připisovaly. Letos v červnu navíc společnost Walt Disney nabídl za zábavní aktivity společnosti Fox, včetně podílu v televizi Sky celkovou částku 71 miliardy USD, v přepočtu asi 1,6 bilionu korun, a překonal tak nabídku Comcastu, která činila 65 miliard dolarů. Akcionáři Foxu o nabídce této společnosti Walt Disney hlasovali.

Společnost Comcast

Společnost Comcast se nyní chce soustředit zejména na boj o převzetí televize s názvem Sky, za níž nabízí 26 miliard liber, tedy v přepočtu asi 754,7 miliardy korun. Konkurenční nabídka společnosti Fox byla ve výši 24,5 miliardy liber. Společnost Fox, který již vlastní v televizní společnosti Sky podíl 39 %, uzavřela počáteční dohodu s televizí Sky už v prosinci 2016. Společnost Comcast vstoupila do hry letos v dubnu. Velký boj o televizní společnosti Sky je součástí rozsáhlého boje ve velkém zábavním průmyslu. Velké světové mediální společnosti vydávají desítky miliard dolarů v obchodech, které jim umožní konkurovat společnostem, jako jsou společnosti Netflix a Amazon.

Sdílet