Publikováno: v sekci: Aktuality.

Maloobchodní řetězec Walmart se v poslední době zase vrátil k zisku. Rostly mu současně i jeho tržby. Výhledy do budoucna jsou velmi příznivé.

Americká maloobchodní společnost Walmart se ve druhém čtvrtletí opět vrátila k zisku, který navíc překonal očekávání a odhady mnoha analytiků. Čistý zisk této společnosti činil 3,61 miliardy dolarů, přepočtu asi 83,9 miliardy korun. Tyto výsledky přišly po předešlé ztrátě 861 milionů dolarů ve stejném období v loňském roce. Tržby v obchodech v USA otevřených nejméně rok se pak zvýšily mnohem více, než čekali analytici. Tento řetězec současně dokázal zvýšit výhled na letošní rok.

Výsledky společnosti

Očištěný zisk na akcii činil u společnosti částku 1,27 dolaru, zatímco analytici v anketě společnosti FactSet očekávali jen 1,22 dolaru. Celkové příjmy si společnost zvýšila o 1,8 % na celkovou částku 130,4 miliardy dolarů, v přepočtu asi 3 biliony korun, kdy analytici čekali jen 130,1 miliardy dolarů. Společnosti Walmart se dařilo na domácím americkém trhu. Tržby v zahraničí ale i nadále slábly. Tržby v obchodech v USA otevřených nejméně rok stouply celkem o 2,8 %. Hnacím motorem růstu je dle předpokladu internetový prodej. Zde činil růst 37 %.

Výhled do budoucna

Spotřebitelé reagují na výsledky společnosti, která si zvyšuje podíl na trhu velmi příznivě. Generální ředitel Doug McMillon uvedl, že hospodaření firmy zmírnilo obavy o spotřebitelskou poptávku kvůli clům zavedeným na čínské zboží. Na příjmech společnosti se z 56 % podílejí potraviny a lépe tak zvládá tlak způsobený cly než konkurenční firmy. Společnost si zlepšila výhled na letošní rok. Ve Spojených státech zaznamenala 5 let nepřetržitého růstu. Toho nedosáhl žádný jiný maloobchodní prodejce. Za fiskální rok 2020 Walmart očekává růst tržeb v USA 2,5 až 3 %. U tržeb z prodeje přes internet očekává růst o 35 %. Očištěný zisk na akcii se má pohybovat od mírného poklesu po mírný růst. Odhad zahrnuje i indickou internetovou divizi Flipkart.