Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Korekce ceny BTC o17%, která začala na konci minulého roku, nebyla pro analytiky ani investory velkým překvapením, zároveň však byly důvody pro pokles ceny nejasné. 

Korelace bitcoinu s akciemi

I přesto, že korelace není jasná na první pohled, pokud v období od 5.ledna porovnáme pohyb Bitcoinu a Indexu S&P 500, můžeme vidět silný nárůst korelace, který je s největší pravděpodobností způsoben náznaky Fedu ohledně zvýšení úrokových sazeb.

Zvýšení úrokové sazby by nemělo Bitcoin ani jiné kryptoměny přímo ovlivnit, stále je to ale silný signál pro odstavení rizika, který investoři na chvíli do svých portfolií promítnou.

S prudkým nárůstem popularity Bitcoinu a dalších digitálních aktiv jako nástrojů diverzifikace obchodníci aktivně kryptoměny nakupují, aby zvýšili svou rizikovou expozici v období silného rizika na trhu.

S oznámením Fedu se investoři rozhodli opustit od všech rizikových aktivech, jako jsou kryptoměny a akcie, což srazilo cenu obou typů aktiv dolů. 

Podle korelačních ukazatelů se BTC momentálně pohybuje s téměř 60% korelací na indexech jako NASDAQ a S&P 500. Také digitální zlato vykazuje negativní korelaci s fyzickým zlatem.