Publikováno: v sekci: Aktuality.

Cena zlata poklesla z více než týdenního maxima dosaženého v předchozí seanci, když se dolar zotavil a získal zpět část své ztracené pozice poté, co se objevily pochybnosti, zda by bylo možné před volbami v USA dosáhnout dohody o novém balíčku fiskální koronavirové pomoci.

Spotové zlato propadlo v 1030 GMT o 0,4 procenta na 1 917,39 USD za unci, přičemž ve středu dosáhlo maxima 1931,40 USD – což je nejvyšší hodnota od 12. října. Americké futures na zlato klesly o 0,5 procenta na 1 919,90 USD za unci.

Rozhovory o stimulačních ekonomických opatřeních a fiskální pomoci mezi americkými zákonodárci čelily ve středu neúspěchu, kdy prezident Donald Trump obvinil demokraty z toho, že nejsou ochotni vytvořit přijatelný kompromis ohledně nových podnětů, a to navzdory zprávám o určitém pokroku během dne.

Dolarový index se ustálil vůči svým konkurenčním měnám, když v předchozí seanci klesl téměř na 2měsíční minimum v naději, že bude uzavřena dohoda o fiskálních stimulech. Vyhlídky že by republikánský Senát schválil jakoukoli pomoc před volbami 3. listopadu, však zůstávají slabé.
Předsedkyně sněmovny Nancy Pelosiová před zahájením jednání s ministrem financí Stevenem Mnuchinem uvedla, že i přes odpor republikánů v Senátu stále existuje šance na dohodu, i když připustila, že k dohodě případně může dojít až po volbách.

Členka nejužšího bedení amerického Federálního rezervního systému Lael Brainardová, která zdůrazňovala potřebu další fiskální podpory, uvedla, že hospodářské oživení je nerovnoměrné a nejisté a bude vyžadovat trvalou podporu, aby se zajistilo, že bude komplexní a udržitelné.
Výnosy amerických státních dluhopisů mirně poklesly, přičemž referenční desetiletý výnos se obchodoval na 0,813 procenta. 30letý výnos na 1,616 procenta.

Investoři nyní obracejí pozornost na závěrečnou americkou prezidentskou debatu mezi Trumpovým a demokratickým soupeřem Joe Bidenem a na týdenní data o nových žádostech podpory v nezaměstnanosti.