Publikováno: v sekci: Aktuality.

Avast hlásí zvýšení tržeb na 18,5 miliardy korun zejména díky prodeji antivirových programů. Plánovaná výše dividend pro investory zůstane zachována.

V listopadu 2018 dosáhla společnost Avast počtu 12 milionů zákazníků platících za PC produkty. Antivirová společnost Avast loni zvýšila své tržby o 8,3 % na 811,5 milionu dolarů, což je v přepočtu asi 18,5 miliardy korun. Tržeb dosáhla zejména díky bezpečnostním programům pro PC, které dodává koncovým zákazníkům. Čistý příjem společnosti Avast vzrostl o 6,2 % na 270,8 milionu dolarů.

Společnost Avast

Společnost Avast byla založena v roce 1988 českými výzkumníky Eduardem Kučerou a Pavlem Baudišem a stala se jednou z prvních firem, které uspěly v oboru počítačového zabezpečení. V roce 2016 společnost Avast koupila českou antivirovou společnost AVG. Podle výše tržeb je společnost Avast druhou největší antivirovou firmou na celém světě. Prvenství si drží společnost Symantec. Produkty Avastu v současné době využívá z velké části bezplatně více než 400 milionů uživatelů.

Bezpečnostní produkty na PC

Společnost Avast zvýšila své tržby za bezpečnostní produkty na PC do domácností meziročně o 12 % na 580 milionů dolarů. Očištěné výnosy společnosti Avast vzrostly o 8,3 % hlavně díky dvoucifernému růstu v segmentu Consumer Desktop. Úspěšná byla i úroveň ziskovosti při očištěné EBITDA marži zvýšená na 54,1 % za rok. Generální ředitel Avastu Vince Steckler je s výsledky spokojen. Díky strategii lokalizace bylo dosaženo výrazné dynamiky i v mnoha nových zemích. V roce 2018 proběhly rozsáhlé investice do rozšíření a kvality nabídek. V roce 2019 přijdou produktové novinky, které budou zahrnovat i nové bezpečnostní řešení Smart Home.

Výše dividendy

Plánovaná výše dividendy 8,6 centu na akcii za období od 15. května do 31. prosince 2018 je v souladu s oznámením, které společnost uvedla během primární emise akcií. Jde o částku, která se pohybuje dost výrazně nad očekáváním trhu, které činilo 4,6 centu na akcii. V letošním roce společnost Avast očekává další růst výnosů a stabilní úroveň EBITDA marže. Generální ředitel Avastu Vince Steckler oznámil, že odstoupí na konci června po 10. letech z představenstva a z pozice generálního ředitele Avastu. Funkce převezme Ondřej Vlček, nynější prezident spotřebitelské divize. Vince Steckler bude do poloviny roku 2020 jeho poradcem.

Sdílet