Publikováno: v sekci: Aktuality.

Osmá největší kryptoměna, Dogecoin za posledních 24 hodin vzrostl o 8,65 % na 0,083 dolaru. Stejně tak tato kryptoměna od minulého pondělí vzrostla o 11,96 %.

 

Dogecoin od 10. března, kdy klesl na minimum 0,062 dolaru, konstantně roste. Ačkoli se krátce po dosažení maxim na úrovni 0,075 dolaru dne 14. března konsolidoval, růst se opět obnovil a DOGE se dostal nad zónu, která se shoduje s jeho denními klouzavými průměry 50 a 200.

 

Po dvou po sobě jdoucích dnech růstu se DOGE 2. dubna dostal na intradenní maxima na 0,085 dolarech.

 

DOGE se v tomto týdnu těší pozornosti investorů, protože společnost Burger King ve Velké Británii na Twitter napsal: ,,Snažím se přesvědčit manažera, aby schválil dogecoiny.” 

 

Předtím v reakci na tweet jednoho z uživatelů kryptoměny vznesl neobvyklou žádost: ,,Potřebujeme dogecoin.”

 

Elon Musk v pátek požádal americký soud o zamítnutí žaloby na vydírání v hodnotě 258 miliard dolarů, která ho viní z provozu pyramidového schématu na podporu dogecoinu. V poznámce pod čarou právníci odmítli tvrzení, že dogecoin splňuje kritéria pro cenné papíry.

 

Zde je důvod, proč by dogecoin mohl růst 

Podle analytika kryptoměn Aliho se zdá, že DOGE na 12hodinovém grafu tvoří vzestupný trojúhelník. Vyzývá tak investory, aby si dali pozor na uzavření svíčky nad 200 EMA (exponenciálním klouzavým průměrem), což by mohlo vyvolat růst o 20 %  na 0,093 dolarů.

 

Dále však také poznamenal, že trvalý pokles ceny pod 0,072 dolarů by mohl sloužit jako zneplatnění signálu. 

 

Na denním grafu kryptoměna vykresluje smíšené náznaky – medvědí překřížení klouzavých průměrů spolu s pozitivním denním ukazatelem RSI by mohlo naznačovat, že cenová akce dogecoinu může v nadcházejících dnech převážit ve prospěch býků nebo medvědů.