Investování do CFD je jedním z druhů možných investic, na kterých lze vydělat poměrně slušné množství peněz. Tedy samozřejmě při správném postupování a dodržování určitých zásad a předpokladů.

Jaké jsou výhody investování do CFD?

Investice do CFD jsou stále častější a populárnější. Je to hned z několika důvodů.

1. Nízký počáteční kapitál

Jednou z hlavních výhod je, že Vám k zisku stačí i malý kapitál. A to díky finanční páce, kterou Vám poskytnou brokeři.

Finanční páka

Finanční páka totiž investorovi umožní, aby aktiva nakoupil pouze za minimální hodnotu, při které složí zálohu neboli margin. Zbytek mu půjčí broker a investor tedy může nakupovat velké množství aktív za minimum, díky čemuž může vydělat i na velmi malých rozdílech mezi nákupem a prodej aktiv a také na menším pohybu kurzu.

Na druhou stranu se ale zvyšuje riziko, protože když investor provede špatný obchod, tak ztratí stejnou částku, kterou mohl získat a dostane se tak u brokera do dluhu, jenž bude muset splatit. Toto lze řešit pomocí příkazu Stop Loss.

2. Bez nutnosti držet podkladové aktivum

U CFD nemusíte uzavírat obchod, aby Vám bylo umožněno disponovat se ziskem. Jinými slovy nemusíte tedy kupovat akcie.  Úrok nabíhá, dokud kontrakt neukončíte.

3. Lze vydělat na nárůstu i poklesu ceny

Nákup CFD za předpokladu růstu ceny aktiva se označuje jako „dlouhá pozice“. Naopak nákup CFD za předpokladu poklesu ceny aktiva znamená „krátkou pozici“. Uzavírání krátkých pozic dává možnost spekulovat na pokles cen

4. Nejste tlačeni časem

Pozici můžete držet jak dlouho chcete.

Další informace o CFD