Publikováno: v sekci: Aktuality.

Vypadá to, že se dynamika bitcoinu zastavila pod 30 000 dolary poté, co tato kryptoměna využila problémy v tradičním finančním sektoru, především následků bankovní krize. Podle analytiků bude překonání zóny odporu na 30 000 dolarech pro kryptoměnu na základě historického pohybu ceny monumentální.

 

Především krypto analytik Matthew Hyland na Twitteru 2. dubna poznamenal, že zóna 30 000 dolarů působila od roku 2021 jako významná úroveň odporu a podpory BTC. Analytik proto předpokládá, že pokud by se primární kryptoměně tuto pozici podaří otočit, mohlo by to potenciálně znamenat ,,zcela novou hru”. 

 

Hyland uvedl: ,,Bitcoin se konsoliduje pod největší rezistencí/podporou za poslední více než 2 roky. Pokud ji prolomí, nastane zcela nová hra.”

 

Analytik zároveň uvedl, že indexy NASDAQ a S&P 500 ukázaly působivou sílu a týden uzavřely v zelených číslech. Přesto však upozornil, že je na trhu stále cítit pesimismus a nedůvěra a mnoho investorů se obává aktuálního ekonomického klimatu.

 

Analytik bitcoinu vystupující na Twitteru pod uživatelským jménem Stockmoney Lizards vyzval k trpělivosti na kryptotrhu a upozornil, že kryptoměna čelí rezistenci na úrovni 30 000 dolarů. Dále naznačil, že pokud bude tato zóna rezistence prolomena, cena bitcoinu pravděpodobně prudce vzroste.

 

Bitcoin se zastavil

Rally bitcoinu se opravdu zastavila v důsledku obnovení obav z regulace na kryptotrhu. V posledním případě žalovala Komise Spojených států pro obchodování s komoditními futures (CFTC) burzu Binance za údajné porušení pravidel obchodování a derivátů. 

 

V návaznosti na kontrolu burzy Binance upozornila, že nesouhlasí s charakteristikou mnoha problémů uvedených ve stížnosti.

 

Trajektorie ceny bitcoinu v roce 2023 zatím kryptoměnu vynesla na pozici nejvýkonnější třídy aktiv. Aktivum si připsalo zhruba 70 %, čímž překonalo tradiční finanční produkty, jako je například zlato a index Nasdaq 100.

 

Se zaměřením na další vývoj ceny bitcoinu se zdá, že šance na dosažení 30 000 dolarů v nadcházejících týdnech jsou příznivé. Podle zprávy Finbold předpovídá platforma PricePredictions, že se bitcoin může 30. dubna 2023 obchodovat za 30 697 dolarů.

 

Analýza ceny bitcoinu

V době psaní článku se bitcoin obchoduje za 28 441 dolarů s denní ztrátou cca 0,05 %. Na týdenním grafu  kryptoměna vzrostla o více než 2 %.

 

Přestože bitcoin na denním grafu narazil na menší bariéru, v jednodenní technické analýze získané z TradingView převládá býčí nálada. Souhrn měřítek doporučuje ,,koupit“ na hodnotě 13, zatímco klouzavé průměry jsou pro sentiment ,,silného nákupu“ se skóre 13. U oscilátorů se doporučuje prodej měřítka na úrovni 2.

 

Býčí náladu podporuje také aktivita ohledně opčních kontraktů na BTC. Společnost Finbold 31. března oznámila, že investoři začínají obchodovat s bitcoinem a ethereem poté, co otevřený zájem meziročně vzrostl o cca 430 %.