Publikováno: v sekci: Aktuality.

Termíny Bitcoinu (BTC-USD) vyhledávané na Google opět nabraly na obrátkách. Podle Google Trends mají termíny „Bitcoin“ i „BTC“ 30denní vyhledávací rating 58,00, to je oproti 31,00 z minulého měsíce solidní nárůst. 

  1. Bitcoin je v minulosti aktivem, které mohou investoři během nejistého měnového prostředí využít. Globální míra inflace je v plném proudu a Světová banka zrevidovala svou prognózu globálního HDP o 0,9% pokles, naznačuje to, že by mohla nastat finanční katastrofa. Tyto nepříznivé ekonomické faktory by mohly vést k silné erozi hotovosti a dluhopisů, a mohlo by to vyžadovat alternativní úložiště bohatství.
  1. BTC přinese solidní střednědobé výnosy, které jsou tržní silou. Investiční základna BTC ráda nakupuje v propadech a je očekávána další nákupní horečka. Aktivum za celý rok kleslo přes 10 % a obchoduje se nad svým desetidenním průměrem, což vede k přesvědčení, že se vyvinul trend počáteční dynamiky.

V této fázi je Bitcoin velmi dobrou investicí, ale investoři musí být opatrní, jelikož se jedná o aktivum s neustále se měnícími proměnnými, což vysvětluje jeho cenové pohyby. Ve střednědobém horizontu by mohlo mnoho investorů v této nejisté době koupit Bitcoin jako „sázku proti lidstvu“. Kromě toho, oživení cen BTC-USD už je dávno za námi.