Publikováno: v sekci: Aktuality.

Po středečních minutách FOMC jsou sázky na březnové zvýšení sazeb, ale akcie se také obávají geopolitické nestability v tomto týdnu. 

Bitcoin (BTC) klesl na Febiofestu pod 43 000 dolarů. 17 jako další den na rozložení složených nadějí na blížící se útěk.

Data z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázala, že BTC/USD působí v mírně rozšířené zóně s 44 500 dolary jako stropem za posledních 24 hodin. 

Dvojice se přes noc na základě komentářů Federálního rezervního systému Spojených států vrátila na vrchol svého vnitrodenního rozpětí. 

Federální výbor pro otevřený trh (FOMC) očekával, že poskytne podněty ohledně možného zvýšení úrokových sazeb, a zápis ze zasedání z konce ledna nakonec přinesl jen málo překvapení.

Zdražení by mohlo přijít v březnu, ale žádný pevný závazek ohledně tohoto procesu nebyl vysloven. „Výbor usiluje o dlouhodobější dosažení maximální zaměstnanosti a inflace ve výši 2 procent,“stálo v průvodním prohlášení. 

„Na podporu těchto cílů se Výbor rozhodl ponechat cílové rozpětí sazby federálních fondů na 0 až 1/4 procenta. Vzhledem k vysoké inflaci nad dvěma procenty a silnému trhu práce Výbor očekává, že brzy bude vhodné zvýšit cílové rozpětí sazby federálních fondů.”

FOMC dodala, že v souladu s předchozími plány hodlá nákupy aktiv v březnu zcela zastavit, přičemž únorové nákupy mají dosáhnout výše nejméně 30 miliard dolarů. 

Vzhledem k tomu, že kryptotrhy neměly mnoho nových zpráv, vstup do čtvrtka tak byl neinspirativní. Při odklonu však byl optimismus stále pevně přítomný na síle cenové akce BTC v posledních dvou týdnech.

„Moje předpojatost se trochu změnila a nyní upřednostňuji stlačení na 53k před polovinou března,” populární obchodník a analytik Pentoshi řekl v rámci své poslední aktualizace na Twitteru. 

Jiní si rovněž povšimli poměrně robustního cenového výkonu v tomto měsíci ve srovnání s předchozími epizodami při sestupu Bitcoinu z historických maxim loni v listopadu.

Když se například v lednu odrazila na téměř 33 000 dolarech, podařilo se úspěšně předejít kapitulaci horníků – kdy jsou horníci nuceni prodat nebo úplně zastavit těžbu kvůli tomu, že spotová cena Bitcoinu je nižší než jejich výrobní náklady. 

Jak uvedl Cointelegraph, výše podpory se v posledních dnech plíživě zvyšovala, protože kupující sázeli na to, že potenciální pokles bude méně mělký, než se původně očekávalo.

Další makrosignály toho dne přišly v podobě čerstvé nejistoty ohledně rusko-ukrajinské ságy a přes noc se objevily zprávy o nepřátelství. 

Před otevřením Wall Streetu se futures na akciové trhy snížily nejméně o 0,5 %.  

Americká vláda dříve označila tvrzení, že se Rusko pokouší vyostřit situaci na ukrajinských hranicích – což by naopak nervové trhy uklidnilo – za „falešná“.”

„Včera ruská vláda prohlásila, že stahuje vojáky od hranic Ukrajiny… Teď víme, že to byla lež,” řekl vysoký úředník ve středu citovaný Financial Times.