Publikováno: v sekci: Aktuality.

Trhané obchodování s akciemi a kryptoměnami odráží nejistotu mezi investory z celého světa. Většina digitálních aktiv se v pondělí obchodovalo níže, což sledovalo pokles v akciích. Bitcoin (BTC) v dubnu klesl o méně než většina altcoinů, což naznačuje celkově nižší chuť investorů riskovat. V pondělí BTC zhruba stagnoval ve srovnání s 3% ztrátou v tokenu SHIB Shiba Inu a 2% poklesem v tokenu SOL od Solana .

Přesto některé altcoiny vzrostly, a to i včetně tokenu AVAX společnosti Avalanche, který za posledních 24 hodin vzrostl o 4 %, avša za poslední týden klesl o 17 %. Můžeme říci, že jak akcie, tak kryptoměny za posledních několik měsíců zažily trhavou akci.

V pondělí klesl S&P 500 na nové roční rekordní minimum, když výnos 10letých státních dluhopisů poprvé od roku 2018 dosáhl 3 %. V pondělí klesly také evropské akcie během prvních několika minut obchodování, což způsobilo některé burzy nakrátko zastavit obchodování.

Poměr dominance Bitcoinu se během rizikových období většinou snižuje, jelikož altcoiny překonávají bitcoiny. A během poklesu trhů poměr roste, protože BTC zažívá menší prodejní tlak než altcoiny. Poslední významný nárůst poměru dominance byl zaznamenán v roce 2018.

Aktuálně se poměr obchoduje nad svým 200denním klouzavým průměrem, což by mohlo naznačovat obrat z jeho strmého sestupného trendu.