Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

Stále více lidí věří, že Bitcoin do konce roku dosáhne ceny 100 000 dolarů, jedním z nich je i hlavní komoditní stratég společnosti Bloomberg, Mike McGlone. McGlone s přihlédnutím k rostoucí davové adopci a snižováním nabídky předpověděl, že Bitcoin by mohl v posledních třech měsících tohoto roku svou hodnotu více než zdvojnásobit.

Rok 2021 byl jako na horské dráze, co se týče ceny BTC, jelikož během několika málo měsíců vzrostla z méně než 30 000 dolarů na ATH na více než 60 000 dolarů, než opět spadla. Od temných dnů které nastaly v červenci získala přibližně 20 000 dolarů a momentálně se drží pod 50 000 dolary. I když do konce roku zbývají jen necelé čtyři měsíce, předpovědí, které očekávají více než 100% nárůst proti dolaru stále přibývá.

Mike McGlone se také přidal a uvedl hned několik důvodů. Nejprve hovořil o trendech obchodování v minulosti spojených s BTC a poté o klesající nabídce primární kryptoměny.

Rychlost tvorby nových Bitcoinů se snižuje každé čtyři roky po události, tzv. halving. Po posledním která proběhla v roce 2020 je nyní sazba 6,25 BTC za blok. Můžeme přidat tři miliony mincí, které považujeme za ztracené nebo nepřístupné. Zdá se, že dlouhodobí držitelé kryptoměny jsou rozhodnuti si své BTC ponechat.

Do jisté míry se toto shoduje s modelem stock-to-flow. Tento model bere v úvahu zásoby (stock) jako stávající rezervy a tok (flow) jako roční nabídku kryptoměny na trhu. Také podle  modelu by se cena mohla dostat na 100 000 dolarů do konce letošního roku.

Dalším důvodem podle McGlona je rostoucí adopce, ta funguje spolu s klesající nabídkou. Základní ekonomické principy říkají, že když nabídka aktiva klesá, mezitím co poptávka zůstává stejná a nebo stoupá, cena by teoreticky měla růst také. A poptávka po nejznámější kryptoměně za poslední dobu opravdu vzrostla. Obří společnosti, které do ní investují miliardy dolarů, se některé rozhodly neprodávat.

Investoři dále apelují na banky, kvůli poskytnutí regulovaných míst, kde mohou získat expozici vůči Bitcoinu. AUM v Grayscale Bitcoin Trust se od konce předminulého roku znásobilo až 10krát.

Není tedy velkým překvapením, že tolik lidí jako Jordana Belforta, Adama Backa, Toma Leeho až po generálního ředitele Chainalysis, věří, že primární kryptoměna by mohla do konce roku 2021opravdu vstoupit na šestimístné cenové území.