Publikováno: v sekci: Aktuality.

Nejznámější kryptoměna Bitcoin letos patří mezi nejvýnosnější aktiva. Posílil už o 127 % a jeho hodnota navíc prolomila hranici 8 000 dolarů. Na vzestupu je již od května, kdy měl hodnotu 5 000 dolarů.

Po loňském strmém pádu se Bitcoin znovu dostal nahoru. Kryptoměna má nejvyšší hodnotu od loňského září. Nyní Bitcoin přesáhl hodnotu 8 000 dolarů, v přepočtu asi 183 000 korun. Kryptoaktivum se doposud drželo na 124 miliardách dolarů a zaznamenalo 24 hodinový objem obchodů celkem za 26,7 miliardy dolarů. Bitcoin celkově posílil v posledních 90 dnech o 127 % a z toho o 60 % v posledních 30 dnech.

Bitcoin

Nejznámější kryptoměna Bitcoin je na vzestupu od května, kdy dosáhla hodnoty 5 000 dolarů. V současné době je více než 2x silnější než v prosinci 2018, kdy došlo k velmi strmému propadu z listopadových 6 000 dolarů. Ještě se ale nedostal na rekordní hodnotu 19 000 dolarů z roku 2017. Ekonomové a analytici odhadují tento krátkodobý vzestup až na úroveň 9 000 dolarů za Bitcoin.

Žádné negativní zprávy

Bitcoin je nejznámější a nejobchodovanější kryptoměnou a dostal se opět do středu zájmu investorů. Nynější vzestup může sice znamenat jen takzvanou technickou korekci po předchozích velmi prudkých propadech, ale faktem je, že jeho cena opět velmi rychle stoupá. Dlouhodobější investoři jej opět začali považovat za dobrou příležitost k obchodování. Bitcoinu pomáhá i absence jakýchkoliv negativních zpráv v poslední době.

Vývoj Bitcoinu do budoucna

Posílení Bitcoinu sice ještě nedosahuje výše bitcoinové horečky, která proběhla na konci roku 2017, ale podle analytiků by mohl tentokrát i nadále vytrvale růst. Investoři se zřejmě poučili ze svých chyb. V současné době navíc kurz Bitcoinu nežene vzhůru žádná spekulativní mánie, jako tomu bylo v minulosti. Bitcoin je, stejně jako mnoho dalších kryptoměn, známý svými velmi prudkými výkyvy cen. Začátkem tohoto roku zažíval klidné období. Změna ovšem nastala minulý měsíc, kdy jeho cena začala prudce stoupat. Bitcoin nyní podporuje zejména rostoucí zájem investičních společností. Investoři znovu věří, že Bitcoin a ostatní virtuální měny do budoucna čeká další růst.

Sdílet