Zdá se, že cena Bitcoinu si po nedávném bleskovém pádu pod ním našla stabilní oporu na 29 100 dolarech. Toto rychlé zotavení a retest bude svědectvím o síle býků a určí další postup BTC.
Cena Bitcoinu, která měla zajistit dočasné zisky
Cena BTC, vytvořila v období od listopadu 2021 do dubna 2022 nosný pokračující model známý jako vlajka medvěda. Po krátké konsolidaci koncem dubna spustila BTC únik z nastavení, což vyvolalo masivní výprodej.
Vzor obsahuje masivní sestup známý jako „flagpole“ následovaný konsolidační fází známou jako „flag.“ Průnik z tohoto svíjení často vede k tomu, že cena pokračuje v sestupu, a proto se o nastavení hovoří jako o pokračujícím schématu.
Tato technická formace předpovídá 46% pokles, určený přidáním výšky stožáru k bodu zlomu. Dne 22. dubna BTC prolomila spodní trendovou hranici vlajky na 40 032 USD a předpověděla cílovou hodnotu 21 584 USD.
Kolísavost po FOMC v kombinaci s debaklem LUNA-UST zatím trh rozvířila a způsobila jeho prudký krach. V důsledku toho BTC klesla na 25 333 dolarů a vzala si s sebou altcoiny. Zdá se však, že oživení ceny bitcoinu jde dobře, protože je zpět nad úrovní podpory 29 100 dolarů.
Pokud býci zvládnou úspěšný retest, odhalí se, že další vzestup je pravděpodobný. V takovém případě mohou investoři očekávat posun na 35 100 dolarů. Tento vzestupný trend by představoval celkem 17% zisk a je pravděpodobný tam, kde je horní hranice pozitivního vývoje.
Dalším odstraněním nejistoty pro myšlení drobných investorů je nedávný tweet gardy Nadace Luna Foundation (LFG). V oznámení se uvádělo, že LFG prodala ze své rezervy 80 081 BTC, která měla 80 394 BTC.
Tato zpráva naznačuje, že další výprodej se jeví jako nepravděpodobný, což by mohlo přimět kupce k tomu, aby začali přihazovat.
V tweetu bylo dále uvedeno,
„Nadace se snaží využít zbývající aktiva k odškodnění zbývajících uživatelů UST, nejmenších držitelů jako prvních. Stále diskutujeme o různých distribučních metodách, aktualizace budou brzy následovat.“
Podpora tohoto výhledu ceny bitcoinu je nabídka na burzovním grafu. Tento index sleduje počet BTC držených na burzách, což by se dalo interpretovat jako potenciální tlak na straně prodeje. V případě výprodeje by se investoři dvakrát nerozmýšleli a mohli by zpanikařit při prodeji, což by způsobilo kaskádu prodejních zakázek, která by mohla zhoršit propad.
U bitcoinu však počet tokenů držených u centralizovaných subjektů klesl o 50 000 BTC, což znamená efektivní pokles potenciálního tlaku na prodej.
Tento vývoj je z technického hlediska v souladu s neprůstřelným výhledem Investoři proto mohou očekávat, že se BTC v blízké budoucnosti zotaví.