Publikováno: v sekci: Aktuality.

Uprostřed zotavování trhu cena bitcoinu v neděli vyletěla až na týdenní maximum nad 30 700 dolarů.

Po bouřlivém měsíci pro kryptotrhy se bitcoin (BTC) chystal prodloužit svou sérii ztrát na rekordních devět týdnů. Tomuto scénáři se však podařilo jen o vlásek vyhnout poté, co přední kryptoměna v neděli v pozdních hodinách poskočila a dosáhla sedmidenního maxima 30 723 dolarů.

Ačkoliv skromná korekce snížila hodnotu Bitcoinu v době tisku na 30 594 dolarů, podle CoinMarketCap poslední den stále stoupá o 5,5 %.

Navzdory poslednímu pozitivnímu sentimentu, data z Coinglass ukazují, že Bitcoin se v tomto měsíci zatím snížil o 18,63 %, po dubnové ztrátě přírůstků o 17,3 %.

Hlavní otázkou nyní je, zda největší aktivum tohoto odvětví dokáže udržet dynamiku i po posledním cenovém opatření. 

Podle nedávné zprávy společnosti CoinShares došlo při nedávném kolapsu stáje TerraUST k tomu, že investoři upřednostňují Bitcoin, přičemž až 39 % respondentů uvedlo, že referenční kryptoměna má nejpřesvědčivější výhled růstu.

„Trhy už dávno čekají na úlevný vzestup,“ řekl agentuře Bloomberg Hayden Hughes, generální ředitel platformy pro obchodování se sociálními médii Alpha Impact. „Bitcoin právě prošel osmi po sobě jdoucími týdny v červených hodnotách a dostal se technicky přes prodej na úrovně, které tradičně vidíme jen na dně medvědích trhů.“

Tah bitcoinu na trhu 

Zbytek trhu je převážně v zeleném i v pondělí ráno. 

Ethereum (ETH), druhá největší kryptoměna podle tržních limitů, za poslední den posílila o 6,6 % a v současné době se obchoduje mírně nad 1900 USD za CoinMarketCap. 

To nestačilo k tomu, aby se ETH dostala do zelené zóny na týdenním grafu – mince za posledních sedm dní stále klesala o 7,35 %.

Jinde v první desítce největších kryptoměn je největším trhákem dne Cardano (ADA) s nárůstem o 11,8 %, následuje Solana (SOL), která za posledních 24 hodin posílila o 8,3 %. 

Podobně jako ethereum jsou ale v uplynulém týdnu v červených číslech ADA i SOL, a to o 5 %, respektive 12,4 %.