Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Blockchain Cardano v roce 2021 zaznamenal vysokou aktivitu vývojářů. Nativní kryptoměna tohoto blockchainu, ADA, se na růstu trhu s altcoiny v roce 2021 podílela. Token ADA zaznamenal výrazný nárůst, v jednom bodě se stal třetí největší kryptoměnou.

Blockchain Cardano zaznamenal nejvyšší aktivitu vývojářů

Poslední zpráva analytické platformy Santiment naznačuje, že blockchain Cardano zaznamenal nejvyšší aktivity vývojářů v roce 2021. S odvoláním na data z GitHubu byl za poslední rok svědkem celkem 140 000 příspěvků do kódu.

Velká aktivita však nemusí na cenu Cardana nemusí mít dopad. Ukazuje to však ambice týmu Cardano přinášet na platformu důležité upgrady. Kromě toho ADA také vede žebříček z hlediska počtu aktivních uživatelů za rok 2021.

Charles Hoskinson, tvůrce blockchainu Cardano byl s komunitou vždy v kontaktu. Komunita Cardano hodnotí vývoj na platformě. V jednom ze svých nedávných AMA Hoskinson prohlásil, že momentálně se na blockchainu Cardano vyskytuje 127 vyvíjejících se projektů.

Charles Hoskinson dále očekává, že počet uživatelů Cardana vzroste ohromující 2 miliony uživatelů. Mohlo by se tak stát nárůstem popularity nezaměnitelných tokenů (NFT).