Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Nedávný pokles ceny BTC vedl k tomu, že největší kryptoměna na trhu uzavřela první čtvrtletí roku v červených číslech. Přesněji řečeno, mezi lednem a březnem 2022 Bitcoin odepsal 2 %.

I když je největší kryptoměna na trhu záporná, podařilo se jí uzavřít toto čtvrtletí nad 45 tisíci dolary. Tato cena je považována za klíčovou úroveň této kryptoměny.

„Právě teď se úroveň 45 000 dolarů stává novou úrovní podpory pro cenu BTC. Jak se cena BTC vzdaluje od této možné nové podpory, může se pokusit znovu získat 48 tisíc dolarů, které krátce překonala, ale bez úspěchu ji udržet,“ uvedl Froilan Fernandez.

Podobně se analytik Willy Woo podělil o několik analýz, které poukazují na býčí vyhlídky BTC. Jedna z vyhlídek je od společnosti Grayscale Investments, která tvrdí, že výnosy primární kryptoměny za poslední dva roky dalece převyšovaly výnosy zlata.

Woo navíc poukázal na to, že se snížil podíl v ostatních investičních aktivech. S odvoláním na studii, kterou zveřejnil web Gallup, analytik vyzdvihl, že nákupy akcií kotovanými společnostmi klesly z 63% v roce 2004 na 56% v roce 2021.

Výše uvedený analytik Fernandez ve zprávě pro Ecoinometrics rovněž poukázal na to, že akumulace BTC retailovými investory je mezi ukazateli podporujícími růst ceny BTC výrazná.

„Zpráva se týká zejména držitelů, kteří ovládají adresy se zůstatkem menším než 1 BTC, a také skupiny investorů se zůstatkem mezi 1 BTC a 10 BTC, což jsou ti, kteří vykazují největší nárůst jejich držeb.“

Podle Fernandeze z údajů vyplývá, že k nárůstu BTC v rukou těchto dvou držitelských segmentů došlo po 1. říjnu 2020.

„Hodnota držená držiteli, kteří ovládají mezi 0,1 BTC a 1 BTC, ukazuje trend trvalého růstu v průběhu času, který přesahuje 10 %.“